• facebook
 • rss
 • Gala dobroczynności

  ag

  dodane 05.01.2018 19:40

  Caritas archidiecezji lubelskiej podziękowała darczyńcom, dzięki którym możliwe jest podejmowanie działań na rzecz potrzebujących.

  Gdyby nie ofiarność wielu ludzi, niemożliwe byłoby podejmowanie wielu działań.

  - Zdajemy sobie sprawę, że bez naszych darczyńców nie moglibyśmy tak wiele robić. Dlatego od 5 lat organizujemy galę dobroczynności, która jest okazją do podziękowań i uhonorowania tych, którzy są otwarci na innych i potrafią się dzielić - mówi ks. Wiesław Kosicki dyrektor lubelskiej Caritas.

  Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach: firma odpowiedzialna społecznie, darczyńca regularny, przyjaciel Caritas, wolontariusz Caritas, proboszcz Caritas, darczyńca programu stypendialnego, parafialny zespół Caritas i dziennikarz. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Agnieszka Grela, Maciej Gaszyńsk, mecenas Janusz Łomża, Teresa Dubaj, ks. Aleksander Zeń i Michał Hetman, oraz szkolne koło Caritas przy Zespole Szkół nr 5 w Lublinie.

  Podczas gali podsumowano także Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i działania podejmowane przez lubelską Caritas w 2017 roku.

  - Wśród różnych działań można wymienić różne inicjatywy podejmowane w naszej najnowszej placówce, w Centrum Charytatywnym Caritas w Krasnymstawie, gdzie pomocą zostało otoczonych ponad 10 tysięcy osób – chorych, niepełnosprawnych, potrzebujących, samotnych i dzieci. W 2017 roku na dofinansowanie operacji, na leczenie i rehabilitacji dla 164 osób przekazaliśmy 102 417, 45 złotych. Fundusz  Caritas Dzieciom sfinansował 13 284 ciepłych posiłków na kwotę 60 384,08 złotych dla 81 dzieci - wylicza Mateusz Jocek rzecznik lubelskiej Caritas.

  Ponad to z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego dla osób starszych i chorych w 2017 roku skorzystało 410 osób, z Wakacyjnej Akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej dla potrzebujących dzieci skorzystało 515 osób, w tym 40 dzieci z Ukrainy i 50 dzieci z Białorusi.
  W ramach Funduszu Stypendialnego Skrzydła - 74 dzieci otrzymało stypendia naukowe na kwotę 59 940 złotych. Przekazano także żywność dla potrzebujących - 100 ton. Nie zabrakło też pomocy dla uchodźców i działań w Centrum Pomocy Doraźnej, gdzie codzienne wydawane są potrzebującym odzież, meble, art. gospodarstwa domowego i leki.

  Galę uświetnił koncert Zespołu Mazowsze.

  Wraz z Caritas świętowała także Akcja Katolicka archidiecezji lubelskiej podsumowując swój rok pracy i składając sobie życzenia noworoczne.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół