Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Żaglowcem do Panamy

Emilia Jóźwiak jest studentką dziennikarstwa na UMCS i jedną z 400 osób, które popłyną w Rejs Niepodległości dookoła świata, by w styczniu 2019 roku dotrzeć do Panamy na Światowe Dni Młodzieży.

Zaczęło się wszystko od informacji znalezionej na Facebooku, że Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni i Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” organizują niecodzienny konkurs z racji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwycięzcy mają popłynąć żaglowcem „Dar Młodzieży” do Panamy na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Warunkiem uczestnictwa było zrobienie zdjęcia przedstawiającego własną małą ojczyznę, krótki opis, czym ona dla nas jest, i zdobycie jak największej liczby głosów na Facebooku. – W ostatniej chwili zdecydowałam się, by wziąć udział w konkursie. Początkowe informacje mówiły, że 100 osób ma szansę popłynąć w rejs dookoła świata. Myślałam wtedy, że 100 na całą Polskę to trochę mało. Okazało się jednak, że pierwotna liczba zwiększyła się cztery razy. Wówczas przyszło mi do głowy, że 400 osób to jest już coś i może mnie też się uda – mówi Emilia.

Historyczny mural

Wybrała się na Stare Miasto w Lublinie, gdzie sfotografowała mural przedstawiający Lublin złotego wieku, czyli z przełomu XVI i XVII stulecia. – To niezwykłe miejsce, które wiele o Lublinie opowiada.

Dostępne jest 25% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy