Rekolekcje z mocą

Agnieszka Gieroba

publikacja 12.06.2013 10:40

Na zaproszenie parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przyjechała wspólnota Przymierze Miłosierdzia, która dla chętnych głosiła rekolekcje zatytułowane "Talitha Kum, mówię ci wstań, wcale nie umarłaś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie ci".

Uwielbienie Uwielbienie
Modlitwa uwielbienia podczas lubelskiego spotkania
Agnieszka Gieroba /GN

Młodzi i starsi, parafianie i wierni z innych części Lublina przyszli, by słuchać nauczania o Bożym Miłosierdziu i uwielbiać Pana. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia, która poprowadziła rekolekcje, powstała w Brazylii w 2000 roku. Dziś ma swoje domy w kilku krajach na całym świecie, w tym także w Polsce. Do rodowitych Brazylijczyków, którzy przyjechali do Polski jako świeccy misjonarze, dołączyli także Polacy. Pierwszy dom powstał w Szczecinie, kolejne zaś w Białymstoku, Buku, Czarnkowie, Warszawie i Wolsztynie. Do Lublina wspólnota przyjechała, by głosić Dobrą Nowinę i modlić się o uzdrowienie tych, którzy tego potrzebują. Podczas spotkania był czas na konferencję, świadectwa i uwielbienie.

W Brazylii członkowie Przymierza Miłosierdzia żyją w radykalnej bliskości i łączności pośród najbiedniejszych materialnie (w tzw. Fawelach), a także zakładają domy, w których żyją wspólnie z byłymi mieszkańcami ulicy, sierotami, ludźmi z tzw. marginesu, byłymi więźniami, starającymi się na nowo zawiązać zerwane więzy ze społeczeństwem i własną rodziną. Prowadzą tych braci do pełnego włączenia się i uczestnictwa w społeczeństwie. Wspólnota tworzy również Centra Wsparcia Rodziny zajmujące się dziećmi ulicy. Obecnie Stowarzyszenie posiada 17 domów dla narkomanów i ludzi ulicy; 5 dla dorosłych, 12 dla dzieci i młodzieży. Wspólnota w Brazylii prowadzi również szeroką działalność ewangelizacyjną. Zgodnie z powołaniem "ewangelizować, by przemieniać" pragną zmieniać wszystkich ewangelizowanych w ewangelizatorów i świadków Miłosierdzia. Misjonarze i osoby świeckie ewangelizują poprzez warsztaty dla młodych "Talitha Kum”, poprzez sztukę i taniec. Organizowana jest również cotygodniowa dyskoteka o nazwie CRISTOTECA, która, gromadząc ok. 1000 młodych mieszkańców Sao Paulo, staje się miejscem zabawy, modlitwy i uwielbienia.

Relacja ze spotkania w kolejnym Gościu Niedzielnym.