Górnik Łęczna pokonał Cracovię 3:0 na Arenie Lublin

ks. Rafał Pastwa ks. Rafał Pastwa

publikacja 17.05.2017 10:10

Drużyna z Lubelszczyzny po zdobyciu trzech punktów opuściła strefę spadkową, ale nadal musi ciężko pracować.

Górnik Łęczna pokonał Cracovię 3:0 na Arenie Lublin Leandro zdobywa bramkę na 1:0. Strzałem głową pokonuje bramkarza Cracovii ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Zawodnicy trenera Franciszka Smudy znowu pokazali składny i ładny futbol. Wprawdzie w pierwszej połowie nie padły bramki, ale druga odsłona meczu wynagrodziła kibicom cierpliwość i aktywne wsparcie swojej drużyny.

Od rozpoczęcia drugiej połowy gra Górnika Łęczna wyglądała dynamiczniej. Pierwszym strzelcem gola, w 50. minucie był Leandro. Najpierw z rzutu rożnego dośrodkował Javier Hernandez, a w polu karnym najwyżej wyskoczył właśnie Leandro, który strzałem głową pokonał Sandomierskiego. Górnik prowadzi więc 1:0.

Drużyna z Krakowa próbowała wyrównać, ale to Górnik Łęczna zdobył drugiego gola. W 77. min po rzucie rożnym drugą bramkę dla łęcznian zdobył Adam Dźwigała, a pięć minut później po świetnej akcji Javiego Hernandeza wynik meczu na 3:0 ustalił Bartosz Śpiączka. Sam Hernandez również mógł zdobyć bramkę, ale po pięknym strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

Kolejny mecz Górnik Łęczna zagra w sobotę w Gliwicach z Piastem. Będzie to arcytrudne spotkanie, ale kibice mają nadzieję, że zawodnicy Franciszka Smudy przywiozą ze Śląska cenne punkty. W Gliwicach zagra Grzegorz Bonin, który z powodu żółtych kartek pauzował w meczu z Cracovią.

Górnik Łęczna: Małecki – Sasin, Dźwigała, Gerson, Leandro, Hernandez, Tymiński (60 Piesio), Atoche, Drewniak, Grzelczak, Śpiączka.

Cracovia: Sandomierski – Ferraresso, Wołąkiewicz (51. Polczak), Malarczyk, Jaroszyński, Budziński, D. Dąbrowski, Szczepaniak, Cetnarski, Steblecki, K. Piątek.

Żółte kartki: Śpiączka, Atoche, Jaroszyński. Sędzią spotkania był: Paweł Raczkowski.