Nowy numer 47/2020 Archiwum

Piechotą na kanonizację

Gdy jedni szykują się do wyjazdu na kanonizację papieży autokarem czy samolotem - Adam Uliczny z Lublina idzie piechotą.

Lubelski maratończyk postanowił udać się na beatyfikację papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II do Watykanu na piechotę. Cel podróży ma osiągnąć kilka dni przed datą beatyfikacji, czyli 27 kwietnia. Przed pielgrzymem prawie 40 dni drogi. Każdego dnia będzie pokonywał nawet do 77 km na własnych nogach. Za nim już ponad 300 kilometrów. rano wyruszył w dalszą drogę z Częstochowy. Rozpoczął pielgrzymkę po Mszy św. w kościele przy ul. ks. Popiełuszki w Lublinie. Po błogosławieństwie pożegnał się z rodziną i bliskimi, i wyruszył na pielgrzymi szlak. Zabrał ze sobą zeskanowane intencje, które do kościoła przynieśli wierni i mieszkańcy Lublina.

Ksiądz Mariusz Nakonieczny proboszcz parafii pw. błogosławionego biskupa Władysława Gorala zaapelował o modlitwę w intencji Adama Ulicznego. Sam pielgrzym jest spokojny o swoją kondycję psychiczną i fizyczną. Wielokrotnie brał udział w maratonach. Nad jego przygotowaniami czuwał sztab specjalistów. Idąc do Watykanu na piechotę chce podziękować za dar kanonizacji bł. Jana Pawła II oraz za wkład, jaki wniósł Karol Wojtyła w rozwój Lublina.

O misji Adama Ulicznego pisaliśmy także w tekście "Misja Watykan".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Nikode
  22.03.2014 22:11

  Szczęść Boże,
  Również z Gdańska do Rzymu idzie pieszo Tomek Nakonieczny wraz towarzyszką podróży Martyną.
  Nasz kolega z grupy modlitewnej Nikodem ( opieka prof. Andrzeja Kowalczyka ) spotykającej się w parafii św. Michała w Sopocie.
  Oto ostatnia wiadomość z trasy 19.03.2014 :

  Dzięki za wsparcie w modlitwie.
  Bylo parę dni deszczu ale teraz znów jest spokojnie.
  Jesteśmy dziś w miejscowości Modra niedaleko Bratysławy. Dzisiaj ptzechodzilismy przezTrnave, poklonilismy się tam Matce Bożej.
  To po Jasnej Górze i Wadowicach kolejny ważny ośrodek.
  Da Bóg jutro juz dojdziemy do Austrii. Następny cel to dotrzeć do Klagenfurtu. Jak na razie idziemy zgodnie z planem. Z modlitwa.

  Martyna i Tomek,

  Pielgrzymi


  Proszę o modlitwę by dobry Bóg dał im zdrowie i siły , by błogosławił im w tym pielgrzymowaniu.

  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.