Nowy numer 43/2020 Archiwum

Anioł Pański z papieżem

Każdego dnia społeczność akademicka KUL i mieszkańcy miasta gromadzą się na modlitwie Anioł Pański przy pomniku papieża Jana Pawła II na dziedzińcu uniwersyteckim. Modlitwę poprowadzi m.in. abp Budzik. Codziennie czytane są wybrane fragmenty nauczania Karola Wojtyły - profesora KUL i papieża, który 27 kwietnia zostanie ogłoszony świętym.

Modlitwa "Anioł Pański " w samo południe odmawiana jest od kilku dni na dziedzińcu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy pomniku Jana Pawła II i Stefana Kard. Wyszyńskiego. Oprócz władz i pracowników KUL-u na modlitwę przychodzą także studenci. Każdego dnia do prowadzenia modlitwy wyznaczony jest inny ksiądz. Modlitwę poprowadzi także abp. Stanisław Budzik, wielki kanclerz KUL. Ale zgodnie z misją uniwersytetu, a także z intencją Jana Pawła II, to codzienne spotkanie na dziedzińcu odbywa się w stylu "Fides et ratio". Po modlitwie odczytywane są fragmenty encyklik, przemówień i homilii papieskich.

Jan Paweł II przez 24 lata jako profesor związany był z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Kierował w tym czasie katedrą etyki. O związkach Karola Wojtyły z Lublinem i KUL-em opowiada film Grzegorza Linkowskiego "Nasz profesor papieżem". Zostanie wyemitowany przez TVP 1 w Wielką Sobotę o godz. 10.20. Film "Nasz profesor papieżem" to historia opowiedziana przez jego uczniów i współpracowników. To wspomnienia z trudnych wykładów, głębokich rozmów i dyskusji nad książkami, które w tym czasie Wojtyła pisał. Film pokazuje również , że Lublin jest miastem papieskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.