Nowy numer 44/2020 Archiwum

Artysta słowa

Instytut Filologii Polskiej KUL, by uczcić świętego papieża Polaka przygotował konferencję naukową zatytułowaną "Karol Wojtyła - Jan Paweł II artystą słowa".

W konferencji udział wzięli naukowcy z różnych środowisk polonistycznych i teatrologicznych kraju. Organizatorom chodziło o pokazanie Karola Wojtyły - Jana Pawła II jako poetę i pisarza, dla którego ważna jest kategoria piękna artystycznego wyrażającego wartości ludzkie i transcendentne. "Obraz Boga w twórczości Karola Wojtyły", "Jan Paweł II jako bohater utworów literatury polskiej" czy "Język i styl notatek osobistych Karola Wojtyły" to niektóre z wygłoszonych dziś referatów, które zakończyła dyskusja panelowa. Prelekcjom towarzyszyła wystawa publikacji Jana Pawła II, oraz książek i albumów związanych z jego osobą. Wieczorem w gmachu głównym KUL w Auli im. kard. S. Wyszyńskiego Teatr ITP przedstawił widowisko plastyczno - muzyczne, zatytułowane "Opowieści papieskie", które zostało oparte na tekstach Karola Wojtyły. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.