Nowy numer 43/2020 Archiwum

Misja Watykan dobiega końca

Wyszedł z Lublina 16 marca dokładnie o 7.30. Dziś najprawdopodobniej w godzinach wieczornych dotrze do Rzymu, by za kilka dni uczestniczyć w kanonizacji dwóch papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

Adam Uliczny bohater Misji Watykan jest rodowitym lublinianinem. Pomysł pieszej pielgrzymki do Watykanu zaświtał mu w głowie już w 2012 r. Przez dwa lata przygotowywał się do niej zarówno fizycznie jak i psychicznie. Stroną techniczną jego pielgrzymki zajął się sztab ludzi, który postanowił wesprzeć Adama, by ten mógł skupić się jedynie na samej drodze. Dziś po przebyciu prawie dwóch tysięcy kilometrów i przejściu przez siedem krajów, Adam dociera do Rzymu. - W niedzielę po śniadaniu wielkanocnym, na którym oczywiście nie zabrakło jajka, wyruszyłem w dalszą drogę mijając przy okazji dwa patrole Carabinieri, z którymi chwilę porozmawiałem - relacjonował Adam wczoraj na facebooku -  Dostałem też dzięki pewnemu Włochowi "gratis" jakieś 10 km i to po mocno górzystym terenie, gdyż wprowadził mnie w błąd co do drogi, którą mam iść. Zaczynałem swoją wędrówką liczbą czterocyfrową, a na dziś pozostała liczba dwucyfrowa - 56 km. 

Do kanonizacji zostały już tylko cztery dni które Adam spędzi na zwiedzaniu Rzymu. Adam według obliczeń przebył drogę 4 milionów kroków. Organizatorzy misji szukają chętnych, którzy chcieliby za każdy krok pielgrzyma wpłacić jeden grosz. Pieniądze z akcji w kwocie 40 tys. zł miałyby być przeznaczone na stypendia dla 16 uzdolnionych podopiecznych fundacji Centrum Jana Pawła II z Lublina. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.