Nowy numer 3/2021 Archiwum

Poradnik dla rodziców dzieci z autyzmem

„Codzienność z autyzmem” to tytuł praktycznej konferencji dla rodziców i nie tylko. Organizuje ją w najbliższą sobotę lubelska fundacja „Dantis”. Z wykładem wystąpi również dr n. med. Bożena Śpila, specjalistka od autyzmu, której tekst w formie poradnika publikujemy poniżej.

Dziecko w Polsce dostaje wg kalendarza szczepień w ciągu pierwszych 18 miesięcy życia 26  dawek różnych szczepionek, co stanowi średnią zaliczaną do najwyższych na świecie.

Konieczne jest zatem jak najwcześniejsze wyodrębnienie dzieci z objawami z grupy ryzyka autyzmu i zastosowanie już przed 2 rokiem życia oddziaływań profilaktycznych i leczniczych dla tej grupy. 

Terapie dla autyzmu dzielą się na oddziaływania w postaci metod wczesnego wspomagania rozwoju – pedagogiczne, logopedyczne i behawioralne oraz leczenie biomedyczne  i rehabilitację. Zaleca się ocenę neurologa, gastrologa i psychiatry, ewentualnie alergologa.  Powinno się wykonać również szereg badan laboratoryjnych oceniających stopień nieprawidłowości metabolicznych organizmu dziecka.

Żmudny wysiłek rodziców i specjalistów może przynieść poprawę funkcjonowania dziecka.

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama