Nowy numer 23/2020 Archiwum

Rafał Patyra, Dariusz Szpakowski i inne gwiazdy uświetnią X Mistrzostwa LSO w piłce nożnej

Kto tym razem zdobędzie puchar metropolity, dowiemy się już w 9 marca, kiedy to po raz 10. rozegrane zostaną Mistrzostwa LSO Archidiecezji Lubelskiej w Piłce Nożnej Halowej.

Piłkarskie rozgrywki o puchar arcybiskupa w naszej archidiecezji to już tradycja. Odbywają się co roku na wiosnę. Bierze w nich udział ok. tysiąca ministrantów. Wcześniej drużyny o dotarcie do finału muszą powalczyć podczas turniejów dekanalnych. 

- Powoli dobiegają końca w naszych dekanatach rozgrywki kwalifikacyjne ministrantów i lektorów w halową piłkę nożną o puchar metropolity lubelskiego - informuje ks. Marcin Grzesiak, diecezjalny duszpasterz LSO. 

Finały tegorocznych Mistrzostw LSO w Lublinie odbędą się w sobotę 9 marca 2019 r. Rozpoczną się Mszą św. pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika o 10.00 w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Następnie wszyscy ministranci i lektorzy podzieleni na kategorie wiekowe rozjadą się do sześciu hal sportowych.

Tegoroczne mistrzostwa z racji jubileuszu 10-lecia będą miały wyjątkowy charakter. - Główna hala mistrzostw w tym roku to Globus w Lublinie - informuje ks. Marcin - a na imprezie obecny będzie gościnnie Andrzej Strejlau, były selekcjoner polskiej kadry. 

Finałowe spotkania poprowadzi w tym roku dziennikarz sportowy i komentator Dariusz Szpakowski. Nie zabraknie, podobnie jak w poprzednich latach, Rafała Patyry prowadzącego Teleexpres, który jest trenerem reprezentacji TVP.

Oprócz zmagań ministrantów będzie można zobaczyć także towarzyskie mecze między reprezentacjami artystów polskich, ekipą TVP, reprezentacją księży oraz policji.

Wśród gwiazd zobaczymy m.in. Sebastiana Milę, Tomasza Kłosa, Sławomira Szmala, Przemysława Cypriańskiego, Rafała Brzozowskiego i Radosława Majdana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama