Nowy numer 39/2023 Archiwum

Przed nami Orszak Trzech Króli. Każdy może zostać mędrcem

Orszak Trzech Króli po raz kolejny przejdzie ulicami wielu miejscowości naszej archidiecezji. To okazja, by zamanifestować swoją wiarę.

Tegoroczny lubelski orszak organizuje po raz pierwszy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Będzie więc trochę nowości. 

Tym razem orszak wyruszy z pl. Zamkowego. Na godzinę 11 organizatorzy zaplanowali początek integracji uczestników orszaku i zawiązanie wspólnoty. – Chcemy zaprosić  wszystkich do wspólnego żywiołowego tańca uwielbieniowego, a także do wspólnej modlitwy – zachęca Anna Matuszewska, rzecznik prasowy KSM.

Oficjalne rozpoczęcie orszaku zacznie się o 11.30 od  wysłuchania przez jego uczestników fragmentu Ewangelii oraz słowa pasterza archidiecezji abp. Stanisława Budzika. Wymarsz zaplanowano na 12.00. Imprezę poprowadzi Ewa Dados, a o muzyczną oprawę zadba  zespół B6.

Orszak przejdzie z pl. Zamkowego ulicami: al. Tysiąclecia, ul. Lubartowska, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem, Królewską i zakończy się tradycyjnie w archikatedrze lubelskiej.

− Podczas  przemarszu towarzyszyć nam  będą orkiestra dęta oraz bębniarze – informuje A. Matuszewska.

Nie zabraknie znanej już wszystkim  kilkumetrowej kadzielnicy oraz aktorów, którzy wcielą się w role mędrców i przejadą całą trasę orszaku na  specjalnych pojazdach. − Zachęcamy zarówno małych jak i dużych do wzięcia ze sobą instrumentów i przebrania się w stroje Mędrców ze Wschodu – mówi rzecznik KSM. 

Msza św. w archikatedrze rozpocznie się o 3.00. Po jej zakończeniu przewidziano koncerty zespołów, które wcześniej zgłoszą chęć wystąpienia.

W Chełmie uroczystość rozpocznie się Mszą św. w trzech kościołach: Trójcy Świętej (11.30) św. Matki Teresy z Kalkuty (11.00) oraz św. Kazimierza (11.30)

 W każdym z kościołów będzie obecny jeden z monarchów z całym orszakiem. Po liturgii wszystkie trzy orszaki zgromadzą się o godz. 13.00 przy hotelu „Kamena”  i cały barwny korowód przejdzie ulicą Lubelską do szopki na placu Łuczkowskiego. W trakcie przemarszu młodzież wykona jasełka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast