Czek dla Martyny

Justyna Jarosińska

publikacja 21.02.2013 20:44

Telewizja Polska w Lublinie w połowie stycznia wyemitowała program o pacjentce Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej DSK Martynie Łabęckiej. W czerwcu 2011 roku Martyna zachorowała na ostrą białaczkę mieloblastyczną.

Prezes Fundacji Spełnionych Marzeń oraz Mateusz Damięcki razem z Martyną Łabęcką, podopieczną Fundacji Prezes Fundacji Spełnionych Marzeń oraz Mateusz Damięcki razem z Martyną Łabęcką, podopieczną Fundacji
TB

Dziewczynka musiała przejść kilka cykli chemioterapii oraz przeszczep szpiku kostnego. W wyniku powikłań poprzeszczepowych wystąpiła u niej ostra niewydolność nerek oraz toksyczna choroba wątroby z wodobrzuszem. Obecnie rokowania dziewczynki są nadal niepewne, a po zastosowanym leczeniu wciąż występują skutki uboczne. Mimo że minął ponad rok od ostatniej chemioterapii, Martynie nadal nie odrastają włosy. 14 stycznia br. w rodzinie Łabęckich wydarzyła się kolejna tragedia – wybuchł pożar. Rodzina Martynki została bez dachu nad głową. Tato Martyny nie żyje od kilku lat. Mama wraz z pięciorgiem swoich dzieci do chwili odbudowy domu musi mieszkać u swojej rodziny. Martyna, ze względu na swój stan, powinna mieszkać w samodzielnym, specjalnie do tego przystosowanym pokoju. Na apel o pomoc rodzinie odpowiedziała  Fundacja Spełnionych Marzeń, której Martyna jest już podopieczną. W Pobycie Dziennym Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej DSK Prezes Fundacji Spełnionych Marzeń – Tomasz Osuch wraz z aktorem Mateuszem Damięckim uroczyście wręczyli Martynie Łabęckiej czek na kwotę 10 000 tys. zł. Mateusz Damięcki odwiedził również innych podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń, którzy aktualnie przebywają na leczeniu w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii DSK w Lublinie.

Fundacja Spełnionych Marzeń zajmuje się dziećmi z chorobą nowotworową. Głównym celem Fundacji jest prowadzenie wielokierunkowych działań mających za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin. Fundamentalną zasadą działania jest otoczenie opieką chorych dzieci i ich rodzin od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia, dając im siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby.