Kantylena ma 20 lat!

ks. Rafał Pastwa

publikacja 21.09.2014 13:00

Zanim wyszli na scenę był fryzjer, długa próba, godzina w garderobie i jeszcze rozgrzewka. Publikujemy w naszej galerii zdjęcia członków chóru "Kantylena" w nietypowych sytuacjach. Specjalne zdjęcia na specjalny jubileusz.

Kantylena ma 20 lat! Rozgrzewka przed śpiewem ks. Rafał Pastwa/ Foto Gość

Do tego koncertu przygotowywali się długo. Im bliżej do jubileuszowego wystąpienia - tym większe towarzyszyło im napięcie.

- Jest duże zdenerwowanie, ale kto by nie był w takim stanie w takim właśnie dniu - podkreślali chórzyści z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. W garderobach panowało zamieszanie, ktoś pokrzykiwał, ze za chwile zaczyna się rozgrzewka.

Młodzi artyści wykonywali przeróżne ćwiczenia, trzeba było rozluźnić nie tylko aparat głosowy, ale także nogi czy ręce.

Podczas uroczystej gali zastępczyni prezydenta miasta Lublin uhonorowała pismem gratulacyjnym byłą dyrektor III LO, panią Annę Suszynę oraz obecnych dyrektorów: Grzegorza Lecha i Adama Prusa.

Nagrodę prezydenta otrzymała natomiast dyrygent chóru "Kantylena", dr hab. Małgorzata Nowak.

Potem dopiero rozpoczął się fascynujący koncert chóru. Była to podróż muzyczna po całym świecie. Ci, którzy nie mogli wziąć udziału w koncercie, mogą żałować. Na widowni zebrali się absolwenci III LO, nauczyciele i katecheci oraz przedstawiciele władz i sympatycy chóru.

Na stronie Stowarzyszenia Chóralnego "Kantylena" czytamy: "Pani dr hab. Małgorzata Nowak jest absolwentką Akademii Muzycznej  we Wrocławiu i Podyplomowego Studium Chórmistrzostwa w Bydgoszczy, jest profesorem nadzwyczajnym  na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej  w Lublinie. Skupiła wokół siebie uzdolnioną wokalnie młodzież lubelskich szkół średnich".

Aktualnie chór obchodzi 20 lat swego istnienia. Występował przed publicznością na wielu kontynentach. Życzymy członkom chóru kolejnych sukcesów i kolejnych jubileuszy.