Prezent na jubileusz

ag

publikacja 02.10.2014 19:19

Peregrynacja obrazu Matki Bożej po lubelskich kościołach dobiega końca. Zanim obraz dotrze do dwóch ostatnich lubelskich parafii nawiedził lubelskie seminarium duchowne.

Matka Boża w seminarium Matka Boża w seminarium
Diakoni wprowadzają obraz Matki Bożej do kościoła
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Za nieco ponad dwa tygodnie wspólnota seminaryjna obchodzić będzie jubileusz 300-lecia istnienia. Zanim zaczną się oficjalne uroczystości, klerycy z wychowawcami gościli obraz Matki Bożej Latyczowskiej. Po powitaniu i wprowadzeniu obrazu do kościoła seminaryjnego jego historię odczytały siostry służki, które przez 70 lat opiekowały się nim.

Kolejnym punktem była Msza św. z udziałem abp. Stanisława Budzika, inicjatora peregrynacji i przeniesienia obrazu z domu sióstr służek do parafii Matki Bożej Różańcowej. - Obecność Matki Bożej Latyczowskiej w seminarium to bezpośrednie przygotowanie do naszego jubileuszu. Maryja odwiedza naszą wspólnotę, a my dziękujemy jej za wstawiennictwo u Jezusa i polecamy nasze powołania - mówi ks. Marek Słomka, rektor lubelskiego seminarium.

Matce Bożej powierzono także rodziny kleryków oraz wszystkich przyjaciół seminarium, którzy wspierają wspólnotę na różne sposoby.

Jutro obraz trafi do parafii Świętej Rodziny, skąd w sobotę w procesji zostanie przeniesiony na miejsce przeznaczenia w kościele Matki Bożej Różańcowej na Czubach.