Czytał prawie śpiewająco

jj

publikacja 20.04.2015 17:30

Znany lubelski muzyk zawitał do szkoły na lubelskim LSM-ie, by - w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom - przeczytać najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej nr 38 opowiadanie Grzegorza Kasdepki "Autograf".

Krzysztof Cugowski z nostalgią wspominał swoje lata szkolne Krzysztof Cugowski z nostalgią wspominał swoje lata szkolne
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Dzieci miały okazję przekonać się, że Krzysztof Cugowski potrafi nie tylko świetnie śpiewać, ale znakomicie sprawdza się również w roli narratora. 

Muzyk nawiązując do przeczytanego opowiadania,  z wielką chęcią opowiadał też małym słuchaczom o swoim doświadczeniu w rozdawaniu autografów i o tym, w jak dziwnych miejscach zdarzało mu się je składać.

Nie obyło się także i tym razem bez rozdawania autografów. Dzieci ustawiały się w kolejce, by otrzymać podpis, tym razem jednak na płycie, w zeszycie bądź na kartce.

Uczniowie ciekawi życia gwiazdy estrady zadawali Krzysztofowi Cugowskiemu wiele pytań, także dotyczących jego lat szkolnych. Muzyk został również poproszony na koniec o wykonanie a cappella jakiegoś swojego utworu. Zaprezentował jednak piosenkę Janis Joplin "Mercedes Benz".

W dowód wdzięczności za obecność i poświęcony czas najmłodsi uczniowie SP 38 ofiarowali panu Cugowskiemu obraz namalowany na szkle, a szkolny zespół Świetlik zaprezentował swoje zarówno muzyczne jak i taneczne umiejętności.