„Ucho i wielbłąd” o. Szustaka

rp

publikacja 25.09.2015 17:00

Rekolekcje na rozpoczęcie roku akademickiego w Lublinie wygłosi o. Adam Szustak. Zaproszeni są nie tylko studenci, ale również licealiści i osoby dorosłe.

„Ucho i wielbłąd” o. Szustaka O. Adam Szustak poprowadzi rekolekcje w Lublinie Jakub Szymczuk /Foto Gość

Wydarzenie rozpocznie się 4 października w kościele Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu przy al. Kraśnickiej 76 w Lublinie, czyli w kościele na Poczekajce.

Tytuł rekolekcji, które wygłosi o. Adam Szustak brzmi: „ucho i wielbłąd”. Rozpoczną się one Mszą św. w niedzielę o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii eucharystycznej zostanie odprawione nabożeństwo „Transitus”, które poprowadzi dominikanin.

Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne będą głoszone po Mszy św. o godz. 19.00. Organizatorem rekolekcji jest Duszpasterstwo Młodzieży działające przy parafii prowadzonej przez ojców kapucynów.

O. Adam Szustak jest współczesnym kaznodzieją, na którego konferencje, homilie i kazania ściągają tłumy. Zakonnik używa współczesnego języka w przepowiadaniu, o Bogu mówi ze swobodą, posługuje się dowcipami i prostymi przykładami, które są bliskie współczesnemu odbiorcy.

Niektórzy twierdzą, że fragmenty Pisma Świętego interpretuje psychoanalitycznie, a postaci biblijne przybliża słuchaczom pokazując, że są im bardzo bliskie i bliźniaczo podobne.

Adam Szustak urodził się w 1978 r. Do zakonu dominikanów wstąpił w 1999 r. Śluby wieczyste złożył 18 kwietnia 2004 r. Święcenia kapłańskie w Zakonie Braci Kaznodziejów przyjął w grudniu 2004 r. Jest autorem kilkunastu książek i audiobooków.