GOSC.PL
publikacja 28.10.2015 20:56
W wieku 69 lat zmarł profesor prawa kanonicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i kanonik honorowy Kapituły Lubelskiej ksiądz Stanisław Paździor.
Ks. Paździor był autorem wielu publikacji naukowych, artykułów i haseł encyklopedycznych
Archidiecezja Lubelska
Pochodził z miejscowości Bełżyce-Wzgórze. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1970. Od 1994 roku prowadził zajęcia dydaktyczne na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.
Pracę naukową łączył z praktyką sądową. Zaczynał jako notariusz Sądu Biskupiego, później stał się obrońcą węzła małżeńskiego, w następnych latach został sędzią Sądu Biskupiego a od 1992 do 2004 roku pełnił funkcję wiceoficjała Sądu Metropolitalnego.
Pracował też jako wikariusz w parafiach: p. w. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie, św. Tomasza apostoła w Zamościu i w parafii św. Antoniego w Lublinie.