Dobrze znać ekonomię

ag

publikacja 19.11.2015 18:00

Ekonomia nie jest straszna, a tym bardziej nudna. Jeśli się ją zna, łatwiej zarządzać nie tylko finansami firmy, czy przewidywać zachowanie rynków ale przede wszystkim można mieć kontrolę nad własnym portfelem.

Jury konkursu Jury konkursu
Wystąpienia oceniała specjalna komisja, której towarzyszyła maskotka Wydziału: giełdowy byczek
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Wydział Ekonomii UMCS świętuje swoje 50. lecie. Żeby jubileusz uczcić zorganizowano niecodzienny konkurs.

- Zwykle na uczelniach do udziału w konkursie stają studenci, to oni popisują się swoją wiedzą podczas egzaminów i dostają za to oceny. Tym razem jednak pomysł był inny. To wykładowcy naszego Wydziału stanęli w konkursowe szranki, by, w ciągu dokładnie 6,5 minuty, przekonać studentów w swoich wystąpieniach o atrakcyjności tematu, którym na co dzień się zajmują - mówi dziekan Wydziału Ekonomii UMCS prof. Zbigniew Pastuszak.

Odważnych do przedstawienia swoich wystąpień przed komisją i studentami znalazło się ośmiu. Jedną z osób była Anna Tatarczak z Zakładu Matematyki.

- To wielkie wyzwanie stanąć przed studentami i kolegami z Wydziału i w ciągu bardzo krótkiego czasu przedstawić tak swoją dziedzinę naukową, by wszystkich nią zachwycić. Przygotowałam wystąpienie o podziale zysków pomiędzy współpracującymi ze sobą firmami. Temat wydaje się bardzo aktualny, bo na co dzień tego rodzaju problemy spotyka wiele firm. Mam nadzieję, że studenci, którzy obok komisji będą oceniać nasze prezentacje docenią i moją - mówi pani Anna.

Okazało się, że wszystkie 8 wystąpień wzbudziło wielki aplauz, a ekonomia nie jest tak niezrozumiała i trudna, jak czasem może się wydawać.