Opłatek maltański

rp

dodane 03.12.2015 20:10

Opłatek Maltański to ogólnopolska akcja charytatywna, którą organizuje Związek Polskich Kawalerów Maltańskich przy współpracy z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej.

Opłatek maltański Podczas spotkania wigilijnego potrzebujące dzieci otrzymają prezenty Roman Krajewski /Foto Gość

W ramach akcji co roku zapraszane są do do świątecznego stołu setki osób: ubogie rodziny wielodzietne, osoby samotne i niepełnosprawne.

Wigilia odbędzie się 10 grudnia w Lawendowym Dworku w Lublinie. Podczas wigilii lubelskie dzieci z ubogich rodzin dostaną wymarzone prezenty.

Akcję w Lublinie koordynuje Mirosław Augustyniak. Na wigilię przyjdzie kilkadziesiąt potrzebujących rodzin z terenu Lublina.

Każdy może pomóc dzieciom spełnić ich najskrytsze marzenia. O wymarzonych prezentach dzieci opowiadały pracownikom lubelskiego MOPR-u.

Listę dzieci oczekujących na prezenty wytypowali pracownicy tej instytucji. Chodziło o to, by otrzymały je dzieci z najbiedniejszych rodzin.

Mieszkańcy Lublina żywo zareagowali na potrzeby dzieci. W większości lista prezentów jest już zapełniona, jednak nadal do szczęścia najmłodszych brakuje kilku prezentów, w tym odtwarzaczy mp3. Potrzeba ich jeszcze 3.

Pozostała część listy z brakującymi prezentami znajduje się pod wskazanym linkiem: https://www.facebook.com/events/422694877925336/ Jeżeli ktoś zdecyduje się pomóc konkretnemu dziecku z listy, powinien wysłać maila na adres ewka.glaz@gmail.com. Wystarczy wpisać imię, numer dziecka i wybrany prezent.