Na nartach po zamkowych schodach

jj

publikacja 06.12.2015 10:00

Nie przeszkodziła plusowa temperatura ani brak śniegu. Ten ostatni pojawił się na placu Zamkowym ze specjalnych kontenerów, by amatorzy zimowych akrobacji z różnych krajów mogli wziąć udział w Międzynarodowych Zawodach Jibbingowych w ramach Lublin Sportival 2015.

Sportival to impreza organizowana dwa razy do roku Sportival to impreza organizowana dwa razy do roku
Justyna Jarosińska /Foto Gość

To już druga edycja zimowej imprezy w Lublinie. Blisko 50 profesjonalnych sportowców z całej Polski ale i z zagranicy przyjechało do naszego miasta, by wziąć udział w nietypowych zawodach. 

Nowością w tym roku był udział w wydarzeniu także narciarzy. W poprzedniej edycji uczestniczyli tylko snowboardziści.

Około 200 ton śniegu przywieziono na plac przed zamkiem trzema tirami.

Tor dla profesjonalistów miał 50 metrów długości i 15 metrów szerokości. Sportowcy walczyli na nim w jeździe jibbingowej oraz ewolucjach na nartach i snowboardzie. 

Dla amatorów przygotowano mniejszy tor, a dla najmłodszych spragnionych zabaw na śniegu, strefę dziecięcą, gdzie ustawiona została ogromna zjeżdżalnia. 

Tłumy lublinian przyszły oglądać popisy freestylowych narciarzy. Imprezie towarzyszyła muzyka, którą zapewnili profesjonalni didżeje, oraz 11 foodtrucków, gdzie każdy głodny nie tylko sportowych wrażeń mógł się posilić. Atmosferę podczas imprezy budowało specjalnie zaaranżowane oświetlenie toru głównego, ale również kamienic wokół placu Zamkowego i fasady budynku Muzeum Lubelskiego w Lublinie.

TAGI: