Bajka opowiedziana tańcem

jj

publikacja 23.01.2016 09:40

Kilka lat temu Dawid Modrzejewski rozpoczął pracę profesjonalnego wodzireja dobrej zabawy. Od jakiegoś czasu przygotowuje konkretną ofertę także dla dzieci. Właśnie ukazała się pierwsza płyta z serii "Tańcobajka".

Dawid już ma kolejne pomysły, jak rozwijać "Tańcobajkę". Dawid już ma kolejne pomysły, jak rozwijać "Tańcobajkę".
Archiwum Projekt Wodzirej

Choć na Lubelszczyźnie znany jest głównie stworzony przez Dawida Modrzejewskiego "Projekt Wodzirej", to jednak coraz częściej można usłyszeć o "córce" wodzireja "Tańcobajce". 

- Chciałem mieć konkretną ofertę skierowaną specjalnie do dzieci, ponieważ dwa razy w tygodniu prowadzę zajęcia taneczne dla najmłodszych w lubelskich przedszkolach. Wymyśliłem więc "Tańcobajkę" - opowiada D. Modrzejewski.

"Tańcobajka" to bajka, w której dzieci są aktorami. - Dostają ode mnie gadżety, ja uczę ich prostych układów tanecznych, a one odtwarzają konkretne role - informuje wodzirej.

Tanecznym krokiem razem z wodzirejem dzieci opowiadają historię i przemieniają się w skoczne Czerwone Kapturki, szalone wilki, sympatyczne babcie oraz dzielnych gajowych. - Możliwość wcielenia się w role bajkowych bohaterów jest szczególnie ważna dla wzmacniania poczucia własnej wartości każdego dziecka - podkreśla Dawid, który z wykształcenia jest pedagogiem animatorem kultury. - Pomaga również w integracji grupy, a przy tym dostarcza niezapomnianych emocji - dodaje. 

Na pierwszej, niezwykłej płycie, która właśnie się ukazała, dzieci mogą usłyszeć specjalnie dla "Tańcobajki" napisaną muzykę oraz słowa, które przenoszą je w zaczarowaną krainę Czerwonego Kapturka. 

Wodzirej nie spoczywa na laurach. Już zaczyna pracować nad kolejnym tytułem. Tym razem będzie to „Kot w butach”. - Chciałbym „Tańcobajkę” promować w całej Polsce - mówi. - Byłem na warsztatach wodzirejskich i  pokazałem to moim kolegom. Wielu z różnych rejonów Polski podłapało pomysł i chce realizować go u siebie. To naprawdę bardzo dobre narzędzie pracy dla kogoś, kto czuje zabawę z dziećmi. 

Już wkrótce, w czasie ferii zimowych, wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w "Tańcobajce", która będzie grana w lubelskim Teatrze Andersena.