Potęga skoku - zwycięstwo Niemca i Polaka

rp

publikacja 05.02.2016 11:00

120 zawodników i 250 koni z całego świata w hali Targów Lublin prezentuje swoje umiejętności podczas jednego z najważniejszych jeździeckich wydarzeń w Polsce. Najbardziej emocjonujący okazał się konkurs "Potęga skoku".

Potęga skoku - zwycięstwo Niemca i Polaka Najefektowniejszy był konkurs skoków ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Zawodnicy z Polski i Niemiec podzielili się pierwszą nagrodą w najbardziej widowiskowym konkursie „Potęga skoku”.

Konkurs zakończył się na murze o wysokości 197 cm. Przeszkodę pokonali jedynie André Plath z Niemiec na koniu AFP S Chantal 261 i Jan Bobik z Polski na koniu Santisa. Obaj zawodnicy zrezygnowali dalszej rywalizacji i próby pokonania wyższej przeszkody, oszczędzając konie przed dodatkowym wysiłkiem.

- Mieliśmy nadzieję, że będzie jeszcze jedna runda, ale tez rozumiemy zawodników. Konkurs był fantastyczny. Mniej podobało nam się na zawodach w powożeniu, ale najważniejsze, że i w tym roku udało się nam tu być - mówią Monika i Janusz ze Świdnika.

Julia od kilku lat jeździ konno. Wraz z tatą od godzin popołudniowych obserwuje zawody w Lublinie. - Trochę zmarzliśmy. Ale warto obejrzeć takie konie i takich zawodników. Chciałabym polecić jazdę konną wszystkim, którzy nie znaleźli jeszcze dla siebie odpowiedniego sportu. W koniach można się zakochać - mówi Julia z Lublina.

Zakończył się również pierwszy konkurs CDN Ujeżdżenia na poziomie małej rundy z programem CC-5. Zwyciężyła Gabriela Jaworska-Mazur na ogierze Zimba. Na drugim miejscu znalazł się Jarosław Wierzchowski na koniu Darrant, natomiast trzecie miejsce zajęła Anna Łukasik, aktualna mistrzyni Polski seniorów, na koniu Stella Pack Roxsana.

Rafał Wojtacha z SLKS Książ oraz para koni Eros i Diego zwyciężyli podczas konkursu zręczności powożenia z elementami maratonowymi.

Konkurs w Lublinie odbywał się w ramach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu. Drugie miejsce zdobył Jakub Szczepaniak oraz jego konie Maestro Samira i Barquero. Trzecią lokatę zajął Adrian Kostrzewa i konie Incitato Ijasz i Pluto237Prado.

Zawody jeździeckie zaliczane do prestiżowego wydarzenia Cavaliada Tour potrwają w Lublinie do 7 lutego. Cavaliada to jedyny w Polsce cykl zawodów autoryzowanych przez Międzynarodową Federację Jeździecką FEI.

Niedziela będzie finałowym dniem zmagań. Rozpoczną się one o 11.15. Na parkurze pojawi się najmłodsze pokolenie jeźdźców wraz ze swoimi kucykami. O 13.30 do walki o Grand Prix w konkursie skoków CSI2 staną wybitni zawodnicy z Polski i ze świata. O 16.45 pod patronatem prezydenta miasta Lublin rozpoczną się zmagania w ujeżdżaniu.