List Otwarty Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek

LSA

publikacja 09.02.2016 17:09

Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek zwraca się z uprzejmą prośbą o dostrzeżenie potrzeb pacjenta onkologicznego w Lublinie i Województwie Lubelskim.

List Otwarty Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek COZL im. św. Jana z Dukli ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Nie chcemy szukać pomocy specjalistów w centrach onkologii w Polsce, gdyż to obniża i tak niski status materialny naszych rodzin. Chcemy być leczone w naszym nowym, nowoczesnym, na miarę XXI w. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli.

Jesteśmy zbulwersowane brakiem zgody Władz Województwa na to, by właśnie u nas, w Lublinie, było wysokospecjalistyczne Centrum Onkologii. Rozbudowa COZL im. św. Jana z Dukli nie ma na celu utworzenia nowego zakładu opieki zdrowotnej, poprawiając warunki szpitala Jana Bożego, ale stworzenie prawdziwego Centrum Onkologii, gdzie zatrudnieni są specjaliści onkolodzy, gdzie pacjent z chorobą nowotworową otoczony jest pełną opieką, począwszy od psychoonkologa, duszpasterza, po chirurga onkologa i lekarzy onkologów o specjalności min. otorynolaryngologicznej, endokrynologicznej, pulmonologicznej, urologicznej.

Powstanie w Centrum Onkologii nowych oddziałów onkologicznych – hematologicznego oraz chirurgicznych nie jest konkurencyjne w stosunku do oddziałów o podobnych zakresach świadczeń w innych szpitalach naszego miasta czy województwa.

Tu w COZL zatrudnieni są specjaliści Onkolodzy. Nasze COZL, to nie jest szpital ogólnoprofilowy, jak PSK4, PSK1, czy szpital Jana Bożego, lecz szpital, w którym leczeni są pacjenci z problemem nowotworowym.

Naszym zdaniem, miasto Lublin, stać na posiadanie nowoczesnego, wysoko wyspecjalizowanego, z zapleczem na perspektywę rozwoju, Centrum Onkologii, zważywszy na wzrastającą liczbę zachorowań na nowotwory w naszym regionie. Takim Ośrodkiem jest właśnie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli.

Od 23 lat jestem pacjentką COZL, obserwuję ciągłe zmiany zmierzające do poprawy warunków opieki i leczenia pacjentów. Będąc na oddziale chirurgii oraz chemioterapii byłam otaczana profesjonalną opieką, zarówno lekarzy jak i pozostałego personelu szpitala. To dzięki specjalistom pracującym w Centrum Onkologii wciąż żyję, ja i wszystkie pozostałe Amazonki. Chcemy, aby tak zostało.

Tylko ten naprawdę rozumie problem chorego onkologicznie, kto zmierzył się z podobnym problemem we własnej rodzinie i czuje.

Liczymy na Państwa zrozumienie i poparcie naszego apelu.  Życzymy zdrowia i rozsądku w podejmowaniu decyzji.

 

                                                                                                          Lublin, 09.02.2016 r.

                                                                      W imieniu Lubelskiej Wojewódzkiej Unii Amazonek

                                                                                                                Danuta Cyzman

                                                                       Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek