Wiosna Gospel

rp

publikacja 16.03.2016 11:25

- Muzyka gospel to autentyczna i emocjonalna droga spotkania między ludźmi, to szczere uwielbianie Boga - mówi pastor David Daniel z Wielkiej Brytanii.

Wiosna Gospel Uczestnicy lubelskich warsztatów ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Właśnie zakończył się czterodniowy Festiwal Wiosna Gospel w Lublinie.

Czterodniowe święto muzyki gospel to warsztaty dla solistów i wokalistów, które stanowią sprawdzoną formę nauki śpiewu. 

W warsztatach i festiwalu uczestniczyli wybitni instruktorzy muzyki gospel pochodzący z Wielkiej Brytanii: David Daniel, a także Jnr Robinson.

Anna Mroczek i Agnieszka Dyś podkreślają, że muzyka gospel jest tak naprawdę muzyką kościelną. – Powstała ona w specyficznym czasie i okolicznościach, te pieśni były wytchnieniem dla ludzi prześladowanych ze względu na kolor skóry. Jako wokalistka uważam, że muzyka jest niezbędna dla własnego rozwoju, ale i dla modlitwy – mówi Agnieszka.

– Okazało się, że to dla mnie fantastyczna przygoda. Po raz pierwszy uczestniczyłam w warsztatach. Uwielbiam śpiewać, śpiewam zajmując się dziećmi i domem, śpiewam mieszając zupę. Ale podczas warsztatów odkryłam jak bardzo jest to energetyczna muzyka i energetyczni ludzie, którzy ją tworzą – dodaje Anna.

Pastor, David Daniel uznał za udany swój drugi udział w lubelskim festiwalu. – Poznałem tu wspaniałych i kreatywnych ludzi, którzy tak samo kochają muzykę gospel jak ja i tak samo chcą nią wielbić Boga, w tak emocjonalny sposób – powiedział.

Zdaniem Agnieszki Mazur ze stowarzyszenia Gospel – chodzi o zjednoczenie środowiska muzycznego poprzez warsztaty i festiwal, a więc przez wydarzenia, które mają charakter radosnej religijności.