Boks Przeciw Uzależnieniom 2.0

rp

publikacja 19.04.2016 11:35

Boks kojarzy się zazwyczaj z agresją i kontuzjami. A jest zupełnie inaczej. W Kraśniku, zawodnicy trenujący boks promują działania mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom.

Boks Przeciw Uzależnieniom 2.0 Na zdjęciu Jakub Bojda z PKS "Za Bramą" w Kraśniku ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

W najbliższą sobotę odbędzie się drugi turniej: „Boks Przeciw Uzależnieniom”.

Boks, wbrew pozorom, jest dość bezpieczną dyscypliną sportową. Wymaga żelaznej kondycji, szybkości i myślenia. Choć w naszym kraju mało doceniany jest boks amatorski, nie brakuje klubów, które promują tę dyscyplinę i szkolą zawodników. Także na Lubelszczyźnie.

Jednym z nich jest Parafialny Klub Sportowy „Za Bramą” w Kraśniku. Zajęcia bokserskie dla dzieci i młodzieży w ZSO nr 2 w Kraśniku prowadzi trener Marcin Machul. Wcześniej trenerem w klubie był znany powszechnie i doceniany w świecie boksu Władysław Maciejewski. Zajęcia w klubie prowadziła także Karolina Michalczuk, wielokrotna mistrzyni Polski, Europy, a także mistrzyni świata z 2008 r.

Organizatorem II turnieju „Boks Przeciw Uzależnieniom” jest Parafialny Klub Sportowy „Za Bramą” w Kraśniku. Instytucje współpracujące w organizacji zawodów to: SOS Wioska Dziecięca w Kraśniku i ZPO nr 2 w Kraśniku.

- To wyjątkowa impreza, w której łączymy zabawy dla dzieci i młodzieży z turniejem bokserskim - przez to chcemy zaprosić całe rodziny do uprawiania sportu, a w szczególności boksu. Chcemy wspierać inne instytucje w rozwiązywaniu problemów związanych z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków - mówi Marcin Machul, trener klubu „Za Bramą”.

Turniej zostanie rozegrany 23 kwietnia w ZPO nr 2 w Kraśniku. Początek zawodów od 10.00. Patronem medialnym wydarzenia jest lubelski „Gość Niedzielny”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii miasta Kraśnik. W ubiegłym roku w zawodach uczestniczyło ok. 40 zawodników. Podobnie jak w roku ubiegłym patronatem honorowym wydarzenie objął Mirosław Włodarczyk, burmistrz miasta Kraśnik. Partnerem wydarzenia jest firma Ekoland. Turniej ma charakter rodzinny.