Prorocy z Kraśnika

ks. Rafał Pastwa

publikacja 25.04.2016 16:50

Organizatorem kolejnych warsztatów gospel w Kraśniku był zespół związany na co dzień z kościołem św. Józefa. Warsztaty zakończyły się dużym koncertem w sali widowiskowej CKiP w Kraśniku.

Prorocy z Kraśnika W warsztatach gospel w Kraśniku uczestniczyło ponad 40 osób ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Zespół „Emmanuel Gospel” – odpowiedzialny za organizację warsztatów gospel związany jest z parafią św. Józefa w Kraśniku. Ale jego członkowie swoją energią i entuzjazmem wiary chcą dzielić się z mieszkańcami całego miasta.

– Warsztaty zorganizowaliśmy po to, by dzielić się swoją wiarą i muzyką z innymi. A okazuje się, że jest bardzo duże zainteresowanie muzyką gospel w Kraśniku – mówi Adam Kowal. Muzyk podkreśla, że zależy mu na upowszechnianiu muzyki wśród młodzieży, bo ta potrzebuje ciekawych i wartościowych projektów.

Wsparciem dla Adama Kowala przy organizacji warsztatów gospel w Kraśniku była Ewa Bownik, nauczycielka tańca. – Zajęłam się promocją tego wydarzenia, odzew był duży, więc to daje nadzieję na przyszłość – wyjaśnia z entuzjazmem. Sama była aktywną uczestniczką warsztatów. Warsztaty prowadził Grzegorz Głuch z „Gospel Rain” wraz z przyjaciółmi. Trzydniowe lekcje i próby zakończyły się koncertem w CKiP w Kraśniku z udziałem zespołu „Gospel Rain”.

– Tego typu warsztaty są niezwykle potrzebne, bo nie chodzi nam o jednorazowe fajerwerki artystyczne, ale o autentyczne doświadczenie wiary i muzyki. Modlitwa przynosi owoce dla nas, bo czujemy wsparcie i błogosławieństwo Boga. W wymiarze ludzkich relacji, doświadczamy z kolei przyjaźni i solidarności, bo widać  jak bardzo jednoczy nas śpiew i wspólne organizowanie warsztatów – wyjaśnia Grzegorz Głuch z „Gospel Rain”.

– To ciekawa zbieżność, bo „Gospel Rain” spotkał się kiedyś z „Emmanuel Gospel” z Kraśnika i teraz współpracujemy. Myśląc o Światowych Dniach Młodzieży szukaliśmy także w Kraśniku chętnych do chóru, który wystąpi w lipcu na Arenie Lublin. I reprezentanci z Kraśnika w tym chórze się znaleźli – podsumowuje dyrygent.

Ostatecznie do chóru, który wystąpi ze śpiewem w ramach ŚDM  w Lublinie – zapisało się łącznie 350 osób – i jest to zdaniem G. Głucha największy chór jaki dotychczas śpiewał na Lubelszczyźnie.