Sukces pięściarzy Parafialnego Klubu "Za Bramą" w Kraśniku

an,rp

publikacja 23.02.2017 10:25

Oskar Mikołajczak, niedawno wygrał mistrzostwa okręgu lubelskiego w boksie, został również wybrany najpopularniejszym sportowcem powiatu kraśnickiego. Otrzymał 28 tys. głosów. Pięściarka Gabriela Ryłło zajęła miejsce piąte.

Sukces pięściarzy Parafialnego Klubu "Za Bramą" w Kraśniku Zawodnicy Parafialnego Klubu Sportowego "za Bramą" w Kraśniku z rodzicami i trenerem ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

W plebiscycie na najlepszego sportowca 2016 r. walczyło 15 zawodników. Plebiscyt „Złota Piątka Kraśnickiego Sportu” zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kraśniku wspólnie z wydawcami gazet: „Głos” Kraśnicki", „Goniec Gazeta Powiatowa” i portalu www.krasnik24.pl. Najlepsi zawodnicy otrzymali gratulacje, brawa i oczywiście czeki pieniężne.

W pierwszej piątce najpopularniejszych sportowców znalazła się dwójka zawodników z Parafialnego Klubu Sportowego „Za Bramą”. Pięściarka Gabriela Ryłło i pięściarz Oskar Mikołajczak, który niedawno został mistrzem okręgu lubelskiego w boksie w kategorii 52 kg. Zadowolenia nie kryli rodzice zawodników i trener, Marcin Machul.

Gabriela Ryłło uzyskała 3210 głosów internautów. – Myślę, że ten sukces zawdzięczam wsparciu przyjaciół i znajomych. Pewnie pomogło to, że byłam harcerką. To plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, dobrze byłoby to poprzeć wynikiem sportowym – mówi.

Największą liczbę głosów w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca powiatu kraśnickiego otrzymał pięściarz Parafialnego Klubu Sportowego „Za Bramą” w Kraśniku - Oskar Mikołajczak. Uzyskał 28 tys. głosów. – Jestem szczęśliwy i wzruszony. Nie wiem co powiedzieć. Boks mnie bardzo zmienił, a na dodatek takie wyróżnienie. Dziękuję znajomym i rodzinie, wszystkim, którzy na mnie głosowali. To było wiele osób z Kraśnika, z kraju i z zagranicy. Wiem, że głosowali codziennie – mówił zawodnik.

Sukces pięściarzy Parafialnego Klubu "Za Bramą" w Kraśniku   Zwycięzcy plebiscytu wraz ze starosta kraśnickim Andrzejem Majem (pierwszy z prawej) ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Na miejscu czwartym z łączną liczbą głosów 3748 uplasował się Jakub Szymula z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Suples w Kraśniku. Miejsce trzecie z 3771 głosami zajął Jakub Kalinowski z Kraśnickiej Akademii Taekwondo. Mistrz Europy był obecny na gali wraz ze swoim trenerem Piotrem Członką. Miejsce drugie z łączną liczba 23647 głosów zajął Krystian Grabowski z Międzyszkolnego Klubu Sportowego przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku.

Podczas uroczystej gali medalem starosty kraśnickiego odznaczono wybitnego trenera i działacza sportowego Grzegorza Mazurka. Na gali obecni byli także wybitni sportowcy ziemi kraśnickiej: Zuzanna Mazurek i Jerzy Nieć.

Andrzej Maj, starosta kraśnicki podkreślił rosnące zainteresowanie plebiscytem, ale także sportem w powiecie. Pogratulował zawodnikom, trenerom, rodzicom i organizatorom plebiscytu.