Świadkowie Bożego Miłosierdzia u św. Piotra Apostoła w Lublinie

jj

publikacja 23.04.2017 09:18

W wigilię święta Bożego Miłosierdzia do kościoła rektoralnego pw. św. Piotra Apostoła wprowadzone zostały relikwie św. siostry Faustyny oraz św. Jana Pawła II.

Wierni mogli ucałować relikwie świadków Bożego Miłosierdzia Wierni mogli ucałować relikwie świadków Bożego Miłosierdzia
IB

W kościele św. Piotra Apostoła kult Bożego Miłosierdzia trwa już od dłuższego czasu. Codziennie tuż przed godz. 15 odmawiana jest tu Koronka do Bożego Miłosierdzia a zaraz po niej także każdego dnia odprawiana jest Msza św. - Chcieliśmy, by w tym miejscu byli również obecni ci, którzy cały czas pokazują nam drogę do świętości i zachęcają, by głosić i modlić się - mówi rektor kościoła św. Piotra ks. Bogusław Suszyło.

Przy kościele, w którym szerzy się kult Bożego Miłosierdzia jakiś czas temu powstało też charytatywne stowarzyszenie "Za murami", którego głównym celem jest niesienie pomocy osobom wykluczonym.  - Chcemy też wspierać osoby niepełnosprawne i jednoczyć ludzi dobrej woli gotowych do udzielania społecznej pomocy osobom potrzebującym - mówi ks. Bogusław. 

Wspólnota tego kościoła jak informuje rektor od dawna chciała sprowadzić do świątyni relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Udało się to właśnie teraz. - W piątek przed wigilią Bożego Miłosierdzia w pielgrzymce wybraliśmy się do Łagiewnik po relikwie św. siostry Faustyny, wcześniej natomiast od kard. Dziwisza otrzymałem relikwie krwi św. Jana Pawła II - opowiada ks. Suszyło. - Cieszę się, że będą one obecne w naszym kościele - dodaje. 

W uroczystym wprowadzeniu relikwii do świątyni wzięło udział bardzo wielu mieszkańców Lublina, którzy przybyli z różnych parafii, by towarzyszyć temu wydarzeniu. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Podstawka wicekanclerz kurii i rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej.

Ks. Krzysztof przywołując postacie św. Faustyny oraz św. Jana Pawła II zaznaczał, że wszyscy jesteśmy dłużnikami Bożego Miłosierdzia - Bycie dłużnikiem oznacza potrzebę wdzięczności, ale tez i potrzebę realizowania czyli dzielenia się tym, co się otrzymało - podkreślał. - Oto chodzi papieżowi Franciszkowie w jego gestach od początku pontyfikatu, byśmy spoglądając w niebo nie tracili gruntu pod nogami, abyśmy umieli dostrzegać ludzi będących dziś w potrzebie. To jest zadanie dla nas na ten czas, który przeżywamy.

Po Mszy św. każdy miał możliwość ucałowania relikwii i adoracji, której towarzyszył koncert zespołu Gospel Rain. Utwory z dwóch ostatnich płyt przeplatane były rozważaniami z "Dzienniczka" św. siostry Faustyny.