Łęczna za życiem. Fotorelacja z "Białego marszu"

ag

publikacja 22.05.2017 10:10

Zainspirowani nauczaniem Jana Pawła II i jego postacią, mieszkańcy Łęcznej od kilku lat gromadzą się by wspólnie się modlić za pośrednictwem papieża Polaka i stawać w obronie wartości życia.

Biały Marsz w Łęcznej Biały Marsz w Łęcznej
Tadeusz Wójcicki

Od kilku lat dzień urodzin Jana Pawła II obchodzony jest w Łęcznej szczególnie uroczyście. W tym roku po raz drugi przeszedł ulicami miasta "Biały marsz dla życia"

- Do organizowania takich uroczystości zainspirował nas Jan Paweł II. Słuchaliśmy jego nauczania, staraliśmy się realizować je w naszym życiu, a kiedy odchodził wyszliśmy na ulice by wspólnie przeżywać jego odchodzenie do domu Ojca. To nas jednoczyło i umacniało. To też stało się inspiracją, by w dzień urodzin papieża 18 maja organizować najpierw Dni Papieskie, a od dwóch lat tego dnia idziemy w marszu za życiem by wypełnić nauczanie papieża o wartości i obronie życia - mówi ks. Janusz Rzeźnik proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej.

Marsz nie jest inicjatywą jednej parafii, ale całego miasta i wszystkich wspólnot parafialnych, jakie działają w Łęcznej.

- Udział w marszu jest dla naszej rodziny wyrazem przywiązania do Pana Boga i okazją do dania świadectwa, że wartości, o jakich nauczał Jan Paweł II są nam bliskie. Poza tym to też dobry czas, do mówienia dzieciom o ważnych sprawach. Gdy idziemy w marszu całą rodziną, a obok dzieci widzą inne dzieci i rodziny, buduje się w nich poczucie, że są wielką wspólnotą, że to, co słyszą w domu nie jest tylko prawdą ich rodziców, ale wielu ludzi - mówi pan Tomasz uczestnik marszu.