Najmłodsi studenci. Uniwersytet Otwarty KUL ma 5 lat

Agnieszka Gieroba Agnieszka Gieroba

dodane 19.06.2017 11:20

Tylko w ciągu ostatniego roku w zajęciach Uniwersytetu Otwartego KUL uczestniczyło ponad 2 tysiące uczniów ze szkół podstawowych. Od 5 lat zajęcia przygotowywane przez wykładowców akademickich dla dzieci i młodzieży cieszą się wielką popularnością.

Zajęcia dla najmłodszych Zajęcia dla najmłodszych
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

- Dla naszych uczniów każde wyjście na zajęcia na uniwersytet jest wielkim przeżyciem. 5 lat temu, gdy zaczynaliśmy współpracę z Uniwersytetem Otwartym KUL, miałam obawę, czy poważni wykładowcy akademiccy zdołają swoją wiedzą podzielić się w taki sposób, by zainteresować dzieci ze szkoły podstawowej. Okazało się, że nie ma z tym problemu, a wykłady i spotkania organizowane przez UO KUL są dla dzieciaków wielką atrakcją - mówi Marta Martyniuk wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie.

Uniwersytet Otwarty to propozycja Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II skierowana do wszystkich ciekawych świata ludzi. Zapraszamy zarówno małe dzieci, młodzież, jak i dorosłych na zajęcia z wybranych dziedzin. Żeby zostać studentem Uniwersytetu Otwartego, nie trzeba mieć ukończonych żadnych szkół, zdanej matury, ani innych egzaminów. Wystarczy chcieć poszerzyć swoją wiedzę.

- Dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Mamy przygotowaną ofertę zarówno dla dzieci, począwszy od 6. roku życia, poprzez programy dla szkół, po indywidualne kursy dla dorosłych. Nie wyznaczamy górnej granicy wieku. Jeśli ktoś ma 96 lat i ochotę postudiować, zapraszamy serdecznie - mówi Anna Tarnowska-Waszak dyrektor UO KUL.

5 lat działalności pokazało, że pomysł był strzałem w dziesiątkę. Ludzi ciekawych świata i spragnionych wiedzy jest bardzo dużo i chętni korzystają z oferty UO KUL.

- Ten mały jubileusz jest okazją by podziękować wszystkim, którzy z nami współpracują i nas wspierają na różne sposoby. Nasze "dziękuje" to także spełnienie życzenia najmłodszych studentów, którzy prosili, by było więcej zajęć z przyrody. Na jubileusz przygotowaliśmy więc wykład na życzenie zatytułowany "Tajemnice ptaków", który wygłosił dyrektor warszawskiego ogrodu zoologicznego dr Andrzej Kruszewicz - mówi Anna Tarnowska-Waszak.