Działa sekretariat pielgrzymkowy

ag

publikacja 27.07.2017 09:37

Do wyjścia pieszej pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę zostało 8 dni. Przed lubelską archikatedrą działa sekretariat pielgrzymkowy, gdzie można zapisać się na pątniczy szlak.

Pielgrzymka co roku gromadzi starszych i młodszych Pielgrzymka co roku gromadzi starszych i młodszych
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Przed archikatedrą lubelską swoją działalność rozpoczął Sekretariat 39. Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę. Tutaj każdy otrzyma wyczerpujące informacje związane z Lubelską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Tu też można zapisać się do jednej z 19 grup pielgrzymkowych. Tutaj także można złożyć intencje do funduszu „Idę z Tobą” oraz nabyć pielgrzymkowe gadżety.

Sekretariat Pielgrzymkowy przed archikatedrą będzie działał do 3 sierpnia 2017r. - dnia wyjścia Pielgrzymki z Lublina - od 10.00 do 17.00

Sekretariat będzie dalej towarzyszył pielgrzymom na trasie, do końca trwania pielgrzymki. Ci, którzy zechcą dołączyć w trakcie trwania Pielgrzymki, będą mogli się w nim zapisać. Można w nim także nabyć koszulki pielgrzymkowe, różańce czy kartki.

Tegoroczna pielgrzymka z Lublina do Częstochowy jest już XXXIX w historii i odbędzie się pod hasłem: „W szkole Matki Bożej Fatimskiej”.

- Temat jest naturalny w kontekście przeżywanych w tym roku w Kościele jubileuszy 100. rocznicy objawień w Fatimie i 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W tym roku także szczególnie będziemy się modlić w intencji dziękczynnej z okazji 30 lecie pobytu Jana Pawła II w Lublinie oraz 25-lecia powołania archidiecezji lubelskiej - wyjaśnia przewodnik pielgrzymki.

Maryjne rocznice są też okazją do przypomnienia przesłania Matki Bożej z Fatimy. - Pomyśleliśmy, że to dobra okazja, by odświeżyć pamięć o prośbie Maryi, by szczególnie czcić pierwsze soboty miesiąca. Wielu wierzących coś o tym słyszało, ale wiedza większości jest bardzo ogólna - mówi ks. Mirek.

Jak co roku wyjście z Lublina zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. na placu przed Archikatedrą o 8.30. Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w trzech kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyjdą w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 14 sierpnia. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.