Aukcja Pride of Poland w tym roku nie zachwyciła

rp

dodane 13.08.2017 17:16

Od 11 do 13 sierpnia w Janowie Podlaskim odbywał się Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich.

Aukcja Pride of Poland w tym roku nie zachwyciła Aukcja w Janowie Podlaskim sprowadza na wydarzenie kupców i miłośników koni z całego świata Piotr Michalski /Foto Gość

W niedzielę 13 sierpnia odbyła się słynna aukcja Pride of Poland, w ramach której na sprzedaż wystawiono konie z hodowli państwowych i prywatnych. Niestety, aukacja wypadła słabo. Aż 19 z 25 koni wystawionych na aukcję nie osiągnęły minimalnej kwoty do licytacji.

Aukcja w Janowie Podlaskim sprowadza na wydarzenie kupców i miłośników koni z USA, ZEA, Kataru, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej. Nie brakowało również delegacji z Państwa Środka. Stadnina Koni Janów Podlaski obchodzi w tym roku 200-lecie istnienia. Tegoroczną aukcję należy zaliczyć do nieudanych.

Podczas imprezy zaprezentowano również klacze i ogiery, które oceniał pod różnym kątem skład sędziów. Najlepsze konie rywalizowały w kategoriach: Czempionat Polski Klaczy Młodszych, Czempionat Polski Ogierów Młodszych, Czempionat Polski Klaczy Starszych, Czempionat Polski Ogierów Starszych.

Podczas wydarzenia odbywały się kiermasze, wyścigi oraz imprezy towarzyszące.