Pobiegnij i pomóż rocznej Biance

jj

dodane 22.08.2017 10:47

Trwają zapisy do IV Lubartowskiego Półmaratonu "Bez granic". To cykliczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Alwernia z Lubartowa

Bianka to kolejne dziecko, które chcą wesprzeć organizatorzy biegu Bianka to kolejne dziecko, które chcą wesprzeć organizatorzy biegu
Archiwum Stowarzyszenia Alwernia

Co roku biegacze pokonują dystans około 21 kilometrów ulicami Lubartowa i okolicznych miejscowości. Motywuje ich nie tylko sportowa rywalizacja. Swoim startem w zawodach pomagają potrzebującemu dziecku.

– Lubartów zawsze biegał – mówi Maria Biernacka – Drabik wiceprezes stowarzyszenia Alwernia. – Pierwszy dłuższy bieg zorganizowano w mieście z okazji 470 rocznicy powstania Lubartowa. Później zaczęliśmy organizować kapucyńskie biegi „Pokój i dobro”. Za każdym razem jednak podczas biegów poza samą idea biegania, kryła się przede wszystkim idea charytatywna, bo inaczej te biegi nie miałyby sensu, byłyby tylko sportową imprezą – stwierdza pani Maria.

W tym roku wszystkie darowizny wpłacone przez uczestników biegu trafią na leczenie rocznej Bianki Dzięcioł z Lubartowa. Dziewczynka cierpi na poważne zaburzenia układu oddechowego, zwane "klątwą Ondyny". Aby oddychać, dziecko musi być na stałe podłączone do respiratora. Szansą na poprawę jakości jej życia jest kosztowna operacja i leczenie. Potrzeba 500 tys. złotych.

Lubartowskiemu Półmaratonowi "Bez granic" towarzyszy także festyn integracyjny, co roku współorganizowany ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom "Niech się serce obudzi". Biorą w nim udział dzieci z niepełnosprawnością, ale także te w pełni sprawne. – Chcemy pokazywać osoby niepełnosprawne z innej strony. Oni potrafią robić naprawdę różne fajne rzeczy i zależy nam, by ludzie o tym wiedzieli, by to dostrzegli – podkreśla Maria Biernacka-Drabik.

Festyn Integracyjny i IV Lubartowski Półmaraton "Bez granic" odbędą się w niedzielę 10 września 2017 roku na placu przed ratuszem w Lubartowie. Festyn rozpocznie się o 13.00, natomiast start biegu głównego zaplanowano na 15.00.

Zapisy na bieg już trwają. Można się zgłaszać internetowo, wypełniając formularz na stronie lubartowbiega.pl lub alwernia.org.pl. Zapisy elektroniczne trwają do 8 września do północy. Będzie także prowadzona rejestracja w dniu biegu w biurze zawodów w Lubartowskim Ośrodku Kultury od 11.00 do 14.30.