Ruszyło oficjalne konto rzecznika archidiecezji lubelskiej na Twitterze

rp,aj

dodane 06.10.2017 10:36

Będą się tam pojawiać oficjalne komunikaty oraz informacje dotyczące życia diecezji.

Ruszyło oficjalne konto rzecznika archidiecezji lubelskiej na Twitterze Oficjalne konto rzecznika archidiecezji lubelskiej na Twitterze Print screen /ks. Rafał Pastwa

- Na Twitterze swój profil posiada już archidiecezja, jak również metropolita lubelski. Profil diecezjalny współtworzy wiele podmiotów. Trafiają tam tweety z parafii, od duszpasterzy, dziennikarzy Lubelskiego "Gościa Niedzielnego", KAI Lublin, Radia Plus Lublin, czy też z profilu Metropolitalnego Seminarium Duchownego - mówi ks dr Adam Jaszcz, wicekanclerz i rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej.

- Profil księdza arcybiskupa w zamierzeniu autora spełnia funkcję ewangelizacyjną. Znajdują się tam teksty biblijne, z ojców Kościoła, świętych, fragmenty modlitw, jak również refleksje i komentarze arcybiskupa lubelskiego. Oficjalny profil rzecznika prasowego ma spełniać funkcję informacyjną na temat tego, co dzieje się w archidiecezji. Znajdą się tam informacje i zapowiedzi związane z aktywnością metropolity lubelskiego, biskupów pomocniczych, jak również agend diecezjalnych - precyzuje ks. rzecznik.