Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

dodane 16.10.2017 15:19

44 projekty trafią do realizacji w ramach IV edycji budżetu obywatelskiego. Za 15 mln zł zostanie wykonanych 5 dużych i 31 małych projektów zgłoszonych przez mieszańców Lublina. 8 projektów zostanie także zrealizowanych w tych dzielnicach, w których projekty w głosowaniu nie cieszyły się popularnością.

Wśród małych projektów, na które miasto przeznaczy pieniądze znalazł się też Rezerwat Dzikich Dzieci Wśród małych projektów, na które miasto przeznaczy pieniądze znalazł się też Rezerwat Dzikich Dzieci
ks. Rafał Pastwa

Mieszkańcy Lublina po raz kolejny mieli okazję zadecydować na co w kolejnym roku zostanie wydatkowanych część pieniędzy z kasy miasta. Choć w tym roku do głosowania zostały dopuszczone także dzieci, nie przełożyło się to, niestety, na zwiększenie liczby głosujących. Ważnych głosów oddanych zostało jedynie nieco ponad 38,5 tysiąca, z czego większość przez platformę internetową.

Lublinianie mogli wybierać wśród 118 wniosków, oddając swój głos na jeden projekt duży i jeden mały. Wśród projektów małych najwięcej, bo aż 4016 głosów, zdobył projekt remontu ulicy Przytulnej. Drugim w kolejności projektem, który może poszczycić się dużą liczbą oddanych głosów, jest rewitalizacja zespołu boisk sportowych „Lublinianki". Niewiele mniej głosów zdobyła po raz kolejny akcja czipowania oraz sterylizacji i kastracji psów oraz kotów, zarówno tych wolno żyjących, jak i tych posiadających swoich właścicieli.

Listę wszystkich projektów, które wygrały w głosowaniu znajdziemy TU 

Zdecydowanie najwięcej osób poparło duży projekt remontu szkoły sióstr urszulanek. Zdobył on 9090 głosów. 5642 głosy zdobył wniosek zakładający modernizację stadionu żużlowego przy al. Zygmuntowskich, a 4097 osób głosowało za wykonaniem remontu fragmentu ul. Kawaleryjskiej i Tatarakowej. 

Nowością tej edycji budżetu obywatelskiego było zagwarantowanie każdej dzielnicy realizacji projektu do wysokości 150 000 zł. Jeżeli dana dzielnica w wyniku głosowania nie otrzymała żadnego projektu inwestycyjnego, a projekt w danej dzielnicy był zgłoszony, zrealizowany zostanie na jej terenie projekt o maksymalnej kwocie 150 000 zł. Z tej puli zrealizowane zostanie 8 projektów z dzielnic, w których żaden wniosek nie został wybrany w głosowaniu. Są to: Abramowice, Czechów Południowy, Felin, Głusk, Hajdów–Zadębie, Konstantynów, Kośminek, Za Cukrownią.