Roraty tylko ze śniadaniem! Oferta Duszpasterstwa Akademickiego KUL

rp

dodane 27.11.2017 18:10

W okresie Adwentu, wczesnym rankiem, w kościele akademickim katolickiego uniwersytetu w Lublinie zawsze modli się mnóstwo ludzi. Także spoza środowiska uniwersyteckiego. Powód? Roraty w wyjątkowej oprawie.

Roraty tylko ze śniadaniem! Oferta Duszpasterstwa Akademickiego KUL Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na roraty w czasie Adwentu codziennie od poniedziałku do piątku o 6.30 Jakub szymczuk /Foto Gość

Niebawem rozpocznie się kolejny Adwent. W związku z tym przypominamy o niezwykłej inicjatywie, która realizowana jest z wyjątkowym powodzeniem przez Duszpasterstwo Akademickie KUL. I zapraszamy do udziału w niej studentów, nauczycieli uniwersyteckich, a także wszystkich, którzy szukają dobrze zorganizowanej liturgii, porządnej oprawy muzycznej i treściwej homilii.

Powodem dużej frekwencji w czasie Adwentu w kościele akademickim KUL jest głęboka treść i niezwykła forma Rorat. Jak podkreśla o. Michał Masłowski SJ, w modlitwie znaczenie ma również atmosfera i estetyka. Wystarczy podkreślić, że Msze św. roratnie sprawowane są w zupełnej ciemności, kościół akademicki rozświetla jedynie blask świec uczestników modlitwy. Dodatkowo niezwykłe wrażenie robi oprawa muzyczna. Części stałe wykonywane są przez scholę w języku łacińskim. Śpiew pieśni a cappella - na cztery głosy. Po Mszy św. natomiast w salkach duszpasterstwa akademickiego można zjeść pyszne śniadanie. Ale po kolei.

Roraty tylko ze śniadaniem! Oferta Duszpasterstwa Akademickiego KUL   Duszpasterstwo Akademickie KUL to przede wszystkim wspólnota osób, które poszukują rozwoju duchowego, ale odkrywają również relacje przyjaźni, uczą się współpracy i cieszą się życiem ks. Rafał Pastwa /Foto Gość W okresie Adwentu już o 6.00 odprawiane są w kościele akademickim Godzinki ku czci NMP. Niektórzy twierdzą, że są najlepsze w całej Polsce. Natomiast codziennie, od poniedziałku do piątku o 6.30 odprawiana będzie Msza św. roratnia. Każdego dnia można się spodziewać dobrze przygotowanej homilii i oprawy muzycznej. W roraty zaangażowany jest także prorektor KUL - ks. prof. Andrzej Kiciński.

Jeśli chodzi o scholę - nadal można się zgłaszać i uczestniczyć w śpiewie podczas prób i podczas liturgii. Próby będą się odbywać w poniedziałki i wtorki o 20.00 w Collegium Joannis Pauli II w sali C-1038, na 10. piętrze. Oczywiście każdego ranka, kwadrans przed szóstą, odbywa się tzw. „rozśpiewka”. Osoby, które chciałyby zaangażować się w śpiew, proszone są o kontakt z Anną Strzelczyk ze scholi DA KUL. Kontakt telefoniczny: 796 653 237.

Duszpasterstwo to przede wszystkim wspólnota osób, które poszukują rozwoju duchowego, ale odkrywają również relacje przyjaźni, uczą się współpracy i cieszą się życiem. Dlatego chociażby w okresie Adwentu po Mszy św. roratniej można liczyć na śniadanie. Osoby odpowiedzialne za jego przygotowanie są na nogach już o 4.30. Zachęcamy, by dołączyć do zespołu przygotowującego „oprawę rorat” wraz ze śniadaniami.

Już teraz zapraszamy także na rekolekcje adwentowe, które w kościele akademickim KUL poprowadzi o. Tadeusz Cieślak SJ. Odbędą się one od 11 do 14 grudnia 2017 r. Msze św. z naukami będą odprawiane w tych dniach o 6.30, 12.30 i 19.00.

W tym roku pierwsza niedziela adwentu przypada 3 grudnia. Pierwsze roraty w kościele akademickim KUL już 4 grudnia o 6.30.

Obszerny artykuł o idei rorat ze śniadaniem organizowanych przez DA KUL w kolejnym numerze lubelskiego „Gościa Niedzielnego”.