Gmina Sawin. Kolędowanie, które łączy

jj

dodane 22.01.2018 10:26

Choć okres świętowania Narodzenia Pańskiego już się zakończył, kolędować można do 2 lutego. Z tej okazji skorzystali mieszkańcy gminy Sawin, którzy 21 stycznia spotkali się, by razem śpiewać Nowonarodzonemu.

Kolędowanie połączyło pokolenia Kolędowanie połączyło pokolenia
Archiwum ZS Sawin

21 stycznia, w Dniu Babci, mury sawińskiej szkoły rozbrzmiewały radosnym śpiewem. Rzesze mieszkańców i zaproszonych gości uczestniczyły w gminnym kolędowaniu. - Słowa kolęd - jak piękna katecheza - prowadziły ku poznaniu tajemnicy Emmanuela - "Boga z nami" - podkreśla katechetka z ZS w Sawinie pani Katarzyna Szczablewska-Siwek. - Wraz z pasterzami pochylaliśmy się nad żłóbkiem małego Jezusa, towarzyszyliśmy Maryi i Józefowi w ich troskach i biedzie, stawaliśmy się świadkami pokłonu Mędrców ze Wschodu.

Na scenie wśród inicjujących kolędy pojawili się nie tylko uczniowie ZS w Sawinie, ale także przedszkolaki, lokalne zespoły ludowe oraz soliści. 

Gminne kolędowanie stało się znakiem więzi łączącej ludzi we wspólnym przeżywaniu radości z Bożego Narodzenia. Było ono także okazją do integracji lokalnej społeczności przy wspólnym stole. 

Organizatorzy spotkania podziękowali wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia oraz zaszczycili swoją obecnością mury Zespołu Szkół.

Na uroczystości nie zabrakło także gości wyjątkowych. Do kolędowania została zaproszona także wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. 

- Można było odnieść wrażenie, że zgromadzonym przyświecały słowa Psalmisty: "Śpiewajmy Panu, bo uczynił nam wielkie rzeczy!" - zaznacza Katarzyna Szczablewska-Siwek.