Studenci prawa kanonicznego KUL najlepsi w Polsce

jj

dodane 08.03.2018 11:08

Studenci z Lublina zwyciężyli w VIII Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego, którego finał odbył się 7 marca na UKSW w Warszawie.

Studenci otrzymali puchar oraz indywidualne nagrody książkowe Studenci otrzymali puchar oraz indywidualne nagrody książkowe
ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Konkurs zorganizowany był przez koło naukowe studentów i doktorantów prawa kanonicznego UKSW i składał się z czterech części: pisemnego testu, odpowiedzi ustnych na wskazane przez komisję zagadnienia, pytania opisowego oraz kazusu, a uczestnicy byli oceniani zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. 

- Konkurs odbywa się już od ośmiu lat i co roku dotyczy innej części kodeksu - informuje dr Lidia Fiejdasz-Buczek opiekun naukowy drużyny. - Zazwyczaj bierze w nim udział sześć drużyn, jednak w tym roku ze względu na trudną tematykę - prawo kanonizacyjne - do zmagań konkursowych przystąpiły jedynie cztery ekipy: z krakowskiego UJ, poznańskiego UAM, UKSW oraz nasza. Nie ukrywam, że KUL ma najdłuższą tradycję jeśli chodzi o prawo kanonizacyjne, bo zajmujemy się nim już od lat 70., mimo to moi studenci bardzo długo i rzetelnie przygotowywali się do konkursu - podkreśla pani doktor Fiejdasz-Buczek. 

I miejsce w rywalizacji grupowej zdobyła lubelska drużyna w składzie: Malwina Kędracka i Sabina Karp (studentki IV i V roku prawa kanonicznego) oraz Kamil Niedziałkowski (student IV roku). Indywidualnie najlepsza w Polsce spośród dwunastu uczestników konkursu okazała się Malwina Kędracka, a III miejsce w tej kategorii zajęła Sabina Karp. Natomiast IV miejsce przypadło Kamilowi Niedziałkowskiemu.