Powstaje film o Beacie Nowak

rp

publikacja 14.05.2018 17:26

Dokument o zmarłej w 2017 r. nauczycielce języka polskiego będzie nosił tytuł "Niepokonana".

Powstaje film o Beacie Nowak Beata Nowak była wspierana w czasie choroby przez wiele środowisk ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Projekt „Niepokonana” to realizacja filmu dokumentalnego o Beacie Nowak, zmarłej we wrześniu 2017 roku nauczycielce języka polskiego z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, twórczyni i koordynatorce Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich, obejmowanych patronatem także lubelskiego „Gościa Niedzielnego”, związanej ze Stowarzyszeniem „Agape”.

- Idea stworzenia takiego filmu jest wspólną inicjatywą przyjaciół i rodziny Beaty oraz szeroko pojętej społeczności III LO w Lublinie - uczniów, absolwentów i nauczycieli. Wypłynęła z potrzeby zachowania pamięci o Beacie, ale także opowiedzenia fascynującej historii osoby, która w sposób niespotykany łączyła ludzi, zarażała pasją i miała ogromny wpływ na kształtowanie młodzieży - informują pomysłodawcy.

Realizacji filmu podjęła się dwójka młodych twórców - reżyser Piotr Kamiński i operator Patryk Roman, obaj byli uczniowie „Unii”. Patronem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Unia Absolwentów”, współfinansujące projekt. Część pieniędzy na projekt będzie gromadzona za pomocą finansowania społecznościowego. Premiera filmu o B. Nowak odbędzie się prawdopodobnie w 2019 r.

Poruszający wywiad z Beatą Nowak o chorobie, strachu przed odchodzeniem, Bogu i ludziach

Film opowie historię wyjątkowej nauczycielki, animatorki, wychowawczyni, przyjaciółki. Znajdą się tam również wspomnienia rodziny, bliskich, przyjaciół, znajomych i uczniów Beaty. To będzie też opowieść o życiu, pracy, ale również o chorobie i odchodzeniu. O miłości do życia i dzieleniu się nią z innymi. Przewodnikiem po świecie Beaty będzie jej siostra Joanna.