"Niebieski Ptak" - widowisko plenerowe Teatru ITP

rp,ti

dodane 24.05.2018 23:30

Spektakl został zrealizowany na podstawie ewangelicznej przypowieści o perle. Jest to historia człowieka, który walczy z przeciwnościami losu, by zrealizować swoje marzenia.

"Niebieski Ptak" - widowisko plenerowe Teatru ITP Widowisko plenerowe bez słów to nowość w wykonaniu Teatru ITP ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Tym razem Teatr ITP sięgnął po nowe środki wyrazu. Za pomocą różnorodnych świateł, ruchu, plastycznych konstrukcji, tańca, ognia, dymu i dźwięku aktorzy starali się pokazać to, co stanowi wewnętrzną strefę każdego człowieka.

Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją (Mt 13, 44-46).

Na dziedzińcu KUL kilkaset osób mogło uczestniczyć w widowisku o niezwykłej dynamice. Spektakl pozostawia szeroki zakres interpretacyjny, zwrócił na to uwagę przed jego rozpoczęciem reżyser i scenarzysta – ks dr Mariusz Lach, zachęcając publiczność do indywidualnej oceny tego wydarzenia artystycznego.

- Perła, skarb, niebieski ptak ... Dla każdego jest to coś innego – czytamy w informacji na temat spektaklu. Spektakl ukazuje trud człowieka podejmowany każdego dnia.