Lublin idzie w ślady stolicy Portugalii

jb, rp

dodane 11.06.2018 15:10

Św. Antoni Padewski od wieków uznawany jest przez mieszkańców Lublina za patrona miasta. Tradycją jest, że 13 czerwca sprawowana jest Msza św. w intencji Lublina i jego mieszkańców.

Lublin idzie w ślady stolicy Portugalii Współorganizatorem wydarzenia, obok prezydenta Krzysztofa Żuka i rady Miasta Lublin - jest ks. Mirosław Matuszny, proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Na wydarzenie zapraszają prezydent Lublina, Rada Miasta Lublin wraz z proboszczem parafii Nawrócenia św. Pawła. Liturgia w kościele Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej, której będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, rozpocznie się w środę 13 czerwca o 18.30.

W ramach obchodów Dnia Patrona Lublina już w poniedziałek 11 czerwca o 19.15 w kościele Nawrócenia św. Pawła odbędzie się okolicznościowy koncert w wykonaniu wokalistki Dominiki Świątek, aktorki Teatru Hybrydy.

Rada Miasta Lublin w czerwcu 2017 r. przyjęła stanowisko w sprawie upoważnienia prezydenta miasta do rozpoczęcia działań zmierzających do oficjalnego nadania tytułu patrona miasta św. Antoniemu Padewskiemu przez Stolicę Apostolską w Watykanie, za pośrednictwem Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Sprawa jest w toku. Potwierdzenie patronatu św. Antoniego uzyskała niedawno Lizbona, stolica Portugalii, w której się urodził ten święty.