Zakończył się strajk pielęgniarek i położnych w SPSK4 w Lublinie

rp

dodane 15.07.2018 10:10

14 lipca odbyły się kolejne rozmowy przedstawicieli strajkujących z dyrekcją placówki. Ostatecznie pielęgniarki dostaną podwyżkę. Już wróciły do pracy.

Zakończył się strajk pielęgniarek i położnych w SPSK4 w Lublinie Zakończył się protest pielęgniarek w SPSK4 w Lublinie ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Pielęgniarki wywalczyły sobie 1 tys. zł podwyżki, ale kwota ta będzie rozłożona w czasie dłuższym niż 24 miesiące. W tym roku będą mogły liczyć z kolei na włączenie do wynagrodzenia podstawowego tzw. dodatku Zembali w wysokości 666 zł. Obie strony nie są zadowolone z wyniku rozmów, ale - jak podkreślił Radosław Starownik, dyrektor szpitala - konieczne było "wybranie rozwiązania kompromisowego dla wszystkich".

Strajk pielęgniarek i położnych w SPSK4 w Lublinie trwał od poniedziałku 9 lipca. Kobiety domagały się włączenia 1050 zł brutto dodatku Zembali do zasadniczego wynagrodzenia z gwarancją podwyżki 500 zł brutto w przyszłym roku i kolejnych 500 zł brutto w 2020 roku.

W pewnym momencie akcji protestacyjnej, w związku z brakiem porozumienia, istniało zagrożenie ewakuacji pacjentów do innych szpitali na terenie województwa.