Przed nami najważniejsze wydarzenia sportowe w tym roku

jj

publikacja 18.07.2018 10:44

Już w najbliższy piątek rozpoczynają się 94. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Lublin po 34 latach przerwy znowu stanie się gospodarzem lekkoatletycznych zmagań.

Polacy drugą potęgą światowej lekkoatletyki Polacy drugą potęgą światowej lekkoatletyki
Ministerstwo Sportu i Turystyki

Mistrzostwa w lekkiej atletyce odbędą się w Lublinie już po raz trzeci. Potrwają od 20 do 22 lipca. To będzie pierwsze wydarzenie sportowe na tak wielką skalę na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego. 

Wśród zawodników będziemy mogli zobaczyć największe gwiazdy polskiego sportu. O medale powalczą m.in. Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Paweł Wojciechowski. Zobaczymy także wielu lubelskich sportowców. 

– 94. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce będą największym sprawdzianem zmodernizowanego stadionu. To wielkie wyzwanie organizacyjne, ale i prestiż. Lepszego wydarzenia inaugurującego nową erę w historii obiektu przy al. Piłsudskiego 22 nie mogliśmy sobie wymarzyć. Lublin został gospodarzem wydarzenia, w którym będą uczestniczyły największe lekkoatletyczne sławy. Jestem przekonany, że zawody te dostarczą miłośnikom tej dyscypliny z całej Polski niezapomnianych sportowych wrażeń – mówił Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Bilety są dostępne już jedynie na zmagania sportowców w piątek. Można je kupić na stronie ebilet.pl w cenie 5 i 10 zł.