Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

RP

dodane 25.07.2018 11:28

Mieszkańcy i turyści pokochali sztukę nowego cyrku. Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie odbędzie się już po raz 9. Potrwa od 26 do 29 lipca.

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie Carnaval Sztukmistrzów każdego roku przyciąga wielkie tłumy. ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

W przestrzeniach Śródmieścia i Starego Miasta w Lublinie odbędzie się blisko 200 bezpłatnych spektakli otwartych i dwa pokazy wielkoformatowe francuskiej trupy Cirque Inextremiste. Nowością w tym roku będzie konferencja tematyczna „Renesans ludyczności” oraz występy studentów i absolwentów jedynej polskiej szkoły cyrkowej - Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku.

- Odkrywamy nowy cyrk dla szerokiej publiczności. Ta dziedzina sztuki trafia tu na podatny grunt, doskonale wpisując się w ideę Miasta Inspiracji. Co roku przyciąga do Lublina najwięcej gości, którzy szukają widowiskowej rozrywki na wysokim poziomie artystycznym - mówi Rafał Sadownik, dyrektor artystyczny Festiwalu Carnaval Sztukmistrzów.

PROGRAM CARNAVALU SZTUKMISTRZÓW 2018

I Dzień - Czwartek, 26 lipca 2018

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

12:00 - 21:00 Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska

SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY

16:00 - 17:00 Marcin Ex Styczyński „Flightless Pole”, Plac przed Centrum Kultury

16:00 - 17:00 Herosan show, Plac przy Trybunale

17:00 - 18:00 Magic Mark show, Plac przed Centrum Kultury

17:00 - 18:00 Sven from Sweden, Plac przy Trybunale

17:00 - 18:00 MC Fire, Plac Rybny

18:00 - 19:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Plac przed Centrum Kultury

18:00 - 19:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski

18:00 - 19:00 Marcin Ex Styczyński „Flightless Pole”, Plac przy Trybunale

18:00 - 19:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac Rybny

18:00 - 19:00 Claudio Inferno and his Glass and Wooden Tower, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

19:00 - 20:00 Magic Mark show, Plac przed Centrum Kultury

19:00 - 20:00 Les Têtes d'Affiche “Cirque s'lex 'n sueur”, Plac Litewski

19:00 - 20:00 Herosan show, Plac przy Trybunale

19:00 - 20:00 MC Fire, Plac Rybny

19:00 - 20:00 Pina Polar "Donna Quixota", boisko III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej

20:00 - 21:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Plac przed Centrum Kultury

20:00 - 21:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski

20:00 - 21:00 Sven from Sweden, Plac przy Trybunale

20:00 - 21:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac Rybny

20:00 - 21:00 Claudio Inferno and his Glass and Wooden Tower, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

MUZYKA NA ULICY

20:00 - 21:00 Light Chili "The Canale's Show", Plac po Farze

21:30 - 22:00 The Hypnotunez, Plac po Farze

SPEKTAKLE SCENICZNE

20:00 - 21:00 Cie Sacekripa "Marée basse", Błonia pod Zamkiem

21:30 - 22:30 La Main S'Affaire - “Just wait and see - topical circus”, Dziedziniec Zamku Lubelskiego

KLUB FESTIWALOWY - Bar Żongler

22:30 - 23:30 Light Chili, Błonia pod Zamkiem

II Dzień - Piątek, 27 lipca 2018

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

10:30 - 21:00 Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska

ATRAKCJE

16:00 - 19:00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, Plac przed Centrum Kultury

SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY

16:00 - 17:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Plac przed Centrum Kultury

16:00 - 17:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac przy dawnej siedzibie Teatru H.Ch. Andersena

17:00 - 18:00 Herosan show, Plac przed Centrum Kultury

17:00 - 18:00 La Main S'Affaire “All Right !”, Plac Litewski

17:00 - 18:00 Sven from Sweden, Plac przy dawnej siedzibie Teatru H.Ch. Andersena

17:00 - 18:00 MC Fire, Plac Rybny

17:00 - 18:00 DROMOCÓSMICAS Itinerant Theater "Vagor & Bellavita", Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

18.00 - 21.00 UHF Airlines Contest, zawody trickline na wysokiej taśmie, Plac przy Trybunale

18:00 - 19:00 Marcin Ex Styczyński „Flightless Pole”, Plac przed Centrum Kultury

18:00 - 19:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski

18:00 - 19:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Plac przy dawnej siedzibie Teatru H.Ch. Andersena

18:00 - 19:00 Magic Mark show, Plac Rybny

18:00 - 19:00 Claudio Inferno and his Glass and Wooden Tower, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

18:00 - 19:00 Pina Polar "Donna Quixota", boisko III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej

19:00 - 20:00 Herosan show, Plac przed Centrum Kultury

19:00 - 20:00 Les Têtes d'Affiche “Cirque s'lex 'n sueur”, Plac Litewski

19:00 - 20:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac przy dawnej siedzibie Teatru H.Ch. Andersena

19:00 - 20:00 MC Fire, Plac Rybny

19:00 - 20:00 DROMOCÓSMICAS Itinerant Theater "Vagor & Bellavita", Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

20:00 - 21:00 Marcin Ex Styczyński „Flightless Pole”, Plac przed Centrum Kultury

20:00 - 21:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski

20:00 - 21:00 Sven from Sweden, Plac przy dawnej siedzibie Teatru H.Ch. Andersena

20:00 - 21:00 Magic Mark show, Plac Rybny

20:00 - 21:00 Claudio Inferno and his Glass and Wooden Tower, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

20:15 - 21:15 Cirque Inextremiste “EXIT”, Plac Zamkowy

SPEKTAKLE SCENICZNE

18:00 - 19:00 Cie Sacekripa "Marée basse", Błonia pod Zamkiem

19:00 - 20:00 Pokaz Specjalny studentów i absolwentów Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej “Caffe Frescatti”, Plac po Farze

20:00 - 21:00 Cie Sacekripa "Marée basse", Błonia pod Zamkiem

21:30 - 22:30 La Main S'Affaire - “Just wait and see - topical circus”, Dziedziniec Zamku Lubelskiego

MUZYKA NA ULICY

20:30 - 21:30 The Hypnotunez, Plac po Farze

21:30 - 22:30 Light Chili "The Canale's Show", Plac po Farze

KLUB FESTIWALOWY - Bar Żongler

22:30 - 23:30 The Hypnotunez, Błonia pod Zamkiem

III Dzień - Sobota, 28 lipca 2018

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

10:30 - 21:00 Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki / ul. Wieniawska

ATRAKCJE

12:00 - 17:00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, Plac przed Centrum Kultury

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

14:00 - 15:00 Kolektyw LŁ “Spektrum”, Sala Widowiskowa Centrum Kultury

16:00 - 17:00 Kolektyw LŁ “Spektrum”, Sala Widowiskowa Centrum Kultury

SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY

14:00 - 15:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Tarasy Zamkowe

16:00 - 17:00 La Main S'Affaire “All Right”, Plac Litewski

17:00 - 18:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Plac przed Centrum Kultury

17:00 - 18:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski

17:00 - 18:00 Ciro Cavallo show, Plac przy Trybunale

17:00 - 18:00 Magic Mark show, Plac Rybny

17:00 - 18:00 MC Fire, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena

17:00 - 18:00 DROMOCÓSMICAS Itinerant Theater "Vagor & Bellavita", Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

18:00 - 19:00 Sven from Sweden, Plac przed Centrum Kultury

18:00 - 19:00 Les Têtes d'Affiche “Cirque s'lex 'n sueur”, Plac Litewski

18:00 - 19:00 Herosan show, Plac przy Trybunale

18:00 - 19:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac Rybny

18:00 - 19:00 Marcin Ex Styczyński “Flightless Pole”, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena

18:00 - 19:00 Claudio Inferno and his Glass and Wooden Tower, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

18:00 - 19:00 Pina Polar "Donna Quixota", boisko III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej

19:30 - 20:30 Sven from Sweden, Plac przed Centrum Kultury

19:00 - 19:45 Sisus Sirkus "Mosh Split", Plac Litewski

19:00 - 20:00 Ciro Cavallo show, Plac przy Trybunale

19:00 - 20:00 Magic Mark show, Plac Rybny

19:00 - 20:00 MC Fire, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena

19:00 - 20:00 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Tarasy Zamkowe

19:00 - 20:00 DROMOCÓSMICAS Itinerant Theater "Vagor & Bellavita", Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

20:00 - 21:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski

20:00 - 21:00 Herosan show, Plac przy Trybunale

20:00 - 21:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac Rybny

20:00 - 21:00 Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” i Przyjaciele – „Powrót Sztukmistrza”, boisko III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej

20:00 - 21:00 Marcin Ex Styczyński “Flightless Pole”, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena

20:00 - 21:00 Claudio Inferno and his Glass and Wooden Tower, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

20:15 - 21:15 Cirque Inextremiste “EXIT”, Plac Zamkowy

20:20 - 21:20 Człowiek Siano “Magia w rytmie hip-hopu”, Plac przed Centrum Kultury

21:30 - 21:50 Silk Sisters “Interstellar”, Plac po Farze

WARSZTATY

15:00 - 18:30 Warsztaty Cyrkowe, Tarasy Zamkowe

SPEKTAKLE SCENICZNE

18:00 - 19:00 Cie Sacekripa "Marée basse", Błonia pod Zamkiem

20:00 - 21:00 Cie Sacekripa "Marée basse", Błonia pod Zamkiem

21:30 - 22:30 La Main S'Affaire - “Just wait and see - topical circus”, Dziedziniec Zamku Lubelskiego

MUZYKA

20:00 - 21:00 Los Kamer, Plac po Farze

21:30 - 22:30 Karolina Czarnecka „One Woman Musical Solarium 2.0”, Plac przy Trybunale

22:30 - 23:30 OOZ BAND "Oozieme act", Plac po Farze

KLUB FESTIWALOWY - Bar Żongler

22:30 - 01:00 Los Kamer / OOZ BAND, Klub Festiwalowy (Błonia)

IV Dzień - Niedziela, 29 lipca 2018

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

9:30 - 20:00 Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki / ul. Wieniawska

ATRAKCJE

12:00 - 17:00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, Plac przed Centrum Kultury

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

14:00 - 15:00 Kolektyw LŁ “Spektrum” wydarzenie towarzyszące, Sala Widowiskowa Centrum Kultury

16:00 - 17:00 Kolektyw LŁ “Spektrum” wydarzenie towarzyszące, Sala Widowiskowa Centrum Kultury

20:00 - 21:00 Kolektyw LŁ “Spektrum” wydarzenie towarzyszące, Sala Widowiskowa Centrum Kultury

SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY

14:00 - 15:00 Magic Mark show, Tarasy Zamkowe

16:00 - 17:00 Magic Mark show, Plac przed Centrum Kultury

16:00 - 17:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski

16:00 - 17:00 Sven from Sweden, Plac przy Trybunale

16:00 – 17:00 MC Fire, Plac Rybny

16:00 - 17:00 Marcin Ex Styczyński “Flightless Pole”, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena

16:00 - 17:00 DROMOCÓSMICAS Itinerant Theater "Vagor & Bellavita", Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

17:00 - 18:00 Magic Mark show, Plac przed Centrum Kultury

17:00 - 18:00 Les Têtes d'Affiche “Cirque s'lex 'n sueur”, Plac Litewski

17:00 - 18:00 Ciro Cavallo show, Plac przy Trybunale

17:00 - 18:00 Herosan show, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena

17:00 - 18:00 Claudio Inferno and his Glass and Wooden Tower, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

17:00 - 18:00 Pina Polar "Donna Quixota", boisko III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej

18:00 - 19:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac przed Centrum Kultury

18:00 - 18:45 Sisus Sirkus "Mosh Split", Plac Litewski

18:00 - 19:00 Sven from Sweden, Plac przy Trybunale

18:00 - 19:00 MC Fire, Plac Rybny

18:00 - 19:00 Marcin Ex Styczyński “Flightless Pole”, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena

18:00 - 19:00 DROMOCÓSMICAS Itinerant Theater "Vagor & Bellavita", Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

19:00 - 20:00 Piky Potus “The Unbalanced Hat”, Plac przed Centrum Kultury

19:00 - 20:00 Pan Ząbek "ARMATA", czyli Pan Ząbek z grubej rury, Plac Litewski

19:00 - 20:00 Ciro Cavallo show, Plac przy Trybunale

19:00 - 20:00 Claudio Inferno and his Glass and Wooden Tower, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

19:00 - 20:00 Herosan show, Plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena

19:00 - 20:00 Magic Mark show, Tarasy Zamkowe

20:00 - 20:20 Silk Sisters “Interstellar”, Plac po Farze

WARSZTATY

15:00 - 18:30 Warsztaty Cyrkowe, Tarasy Zamkowe

SPEKTAKLE SCENICZNE

18:00 - 19:00 Cie Sacekripa "Marée basse", Błonia pod Zamkiem

MUZYKA NA ULICY

19:00 - 20:00 Los Kamer, Plac po Farze

20:45 - 21:45 OOZ BAND "Oozieme act", Plac po Farze

21:30 - 22:30 Karolina Czarnecka „One Woman Musical Solarium 2.0”, Plac przed Trybunałem

KLUB FESTIWALOWY - Bar Żongler

21:00 - 01:00 JAM session (OOZ BAND/Los Kamer) Klub festiwalowy “Bar Żongler”, Klub Festiwalowy (Błonia)