Dziś do szkół wrócili uczniowie

ag

dodane 03.09.2018 16:00

3 września w tym roku oficjalnie rozpoczął się nowy rok szkolny. W naszym regionie najbardziej chyba cieszyły się dzieci z Kazimierza Dolnego, gdzie oddano uczniom nową szkołę.

Uroczyste otwarcie nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym Uroczyste otwarcie nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym
Piotr Michalak

W 2011 roku w szkole w Kazimierzu Dolnym wybuchł gaz. Budynek uległ zniszczeniu i trzeba było go odbudować. W tym roku, po 7 latach oczekiwań, uczniowie weszli do nowych klas. Tam też odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego z udziałem wojewody. Nową szkołę poświęcił także obecny na uroczystości abp Stanisław Budzik.

Rok szkolny dzieci z nauczycielami oraz wieloma rodzicami rozpoczęły od Mszy św. w kościele parafialnym w Kazimierzu, skąd wszyscy przeszli do nowej placówki. Wśród przecinających wstęgę znaleźli się m.in. kurator oświaty Teresa Misiuk, wojewoda Przemysław Czarnek, wicemarszałek Paweł Nakonieczny, burmistrz Andrzej Pisula, a także posłowie Krzysztof Szulowski, Lech Sprawka, Włodzimierz Karpiński i Joanna Mucha.

Po latach nauki w trudnych warunkach w tymczasowych budynkach modułowych uczniowie otrzymali przestronny, nowoczesny gmach wyposażony w niezbędny sprzęt i pomoce naukowe. Jego budowa pochłonęła ponad 32 mln zł.

Zajęcia dydaktyczne w województwie lubelskim rozpoczęło ok. 343 tys. uczniów.