Rekord Guinnessa na Lubelszczyźnie

jj, bp

dodane 11.10.2018 14:33

3358 osób czytało "Szatana z siódmej klasy" w chełmskiej bibliotece publicznej. To pierwsza tak akcja w historii tego miasta.

Na razie rekord jest jeszcze nieoficjalny Na razie rekord jest jeszcze nieoficjalny
Archiwum biblioteki

Bicie rekordu rozpoczęło się 10 października o godz. 9 i trwało do godz. 15. Nieoficjalnie chełmianie są rekordzistami w liczbie osób czytających jedna po drugiej. Dotychczasowy rekord, należący do biblioteki w Indiach, to 3071 osób.

Aby zapisać się w Księdze Guinnessa, organizatorzy muszą przesłać do Biura Rekordów pełną dokumentację z podjętej próby bicia rekordu w celu weryfikacji i uznania prawidłowości przebiegu wydarzenia.

- Nie sądziliśmy, że tyle szkół i młodzieży zmobilizuje się, by wziąć udział w próbie bicia rekordu. Frekwencja przeszła nasze oczekiwania, ale byliśmy dobrze przygotowani - mówi Anna Małysz z działu rozwoju i promocji Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie.- Na wejściu odbywała się rejestracja oraz były rozstawione specjalne liczniki elektroniczne, dodatkowo każdy uczestnik otrzymywał naklejkę z numerem oraz fragment tekstu, który miał czytać. Ważne było, by przerwy w czytaniu nie przekraczały 10 sekund. 

Organizatorzy są dumni z chełmian i serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji. - Szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży chełmskich szkół, która przybyła najliczniej.

Akcja czytelnicza odbyła się w ramach realizacji projektu "Czytam, bo lubię" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.