Studenci wrócili na WSPA

jj /WSPA

dodane 11.10.2018 18:08

11 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Inauguracja roku akademickiego na WSPA Inauguracja roku akademickiego na WSPA
archiwum WSPA

Tegoroczna uroczystość była podsumowaniem jubileuszu 20 lat działalności uczelni. Rektor dr Marcin Smolira w swoim przemówieniu opowiedział o swojej przygodzie ze studiowaniem. Podkreślił, jak ważne jest zdobywanie wiedzy na studiach. Zwrócił się do studentów, by „stali na dwóch nogach – jedna noga to budowanie relacji, a druga to rozwijanie kompetencji zawodowych”. Przypomniał także, że okres studiów to cenny czas, który trzeba bardzo dobrze wykorzystać.

Dr Marcin Smolira podkreślił również, że cały zespół Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie jest przygotowany na zmiany i rozwój. Wspomniał o współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. – Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniającym się świecie. Nie tylko obserwujemy te zmiany, ale też słuchamy was, przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni. I chcemy robić to nadal. Wiemy, że nie egzystujemy w próżni, a wasze uwagi są dla nas bardzo cenne – mówił rektor WSPA.

Kanclerz WSPA mgr Elwira Przybylska wspominała z radością o swoich początkach z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gdy w 2001 r. jako studentka pierwszy raz rozpoczęła swoją przygodę w murach uczelni. – Widziałam szkołę w czasach świetności, widziałam też szkołę borykającą się z dużymi problemami – mówiła E. Przybylska. Zaznaczyła, że gdy została kanclerzem w 2016 r., jej celem było przywrócenie dawnego blasku uczelni i dzięki ciężkiej pracy całego zespołu udaje się co roku zwiększać poziom rekrutacji.

Kanclerz poinformowała o uruchomieniu kierunków: zarządzanie II stopnia oraz projektowanie wnętrz we współpracy z IKEĄ. Zaznaczyła, że bardzo ważna dla niej jest współpraca z pracodawcami, z którymi tworzone są programy studiów.

W trakcie inauguracji zostali wyróżnieni pracownicy WSPA, którzy są związani z uczelnią od początku jej trwania. Studenci wyróżnili też dydaktyków. Wykład inauguracyjny „Konsultant – więcej niż profesjonalna osoba techniczna. O umiejętnościach miękkich w branży IT i nie tylko” wygłosił dr Ireneusz Codello.

Po inauguracji przygotowano również atrakcję dla studentów. Przed budynkiem WSPA stanął tor do „jazdy bokiem”, gdzie studenci mogli nauczyć się bezpiecznej jazdy oraz zintegrować się z nowo poznanymi kolegami.

Tagi:
LUBLIN, WSPA,