"Mazowsze" w Lublinie dla niepełnosprawnych i osieroconych dzieci z Białorusi

jj

dodane 05.01.2019 19:13

Charytatywny koncert w parafii Matki Bożej Królowej Polski zorganizował ks. prał. Sławomir Laskowski, proboszcz parafii, który przez wiele lat pracował w Homlu na Białorusi.

Koncert "Mazowsza" w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie Koncert "Mazowsza" w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Charytatywny koncert "Mazowsza" mógł zobaczyć każdy. Dochód z niego został przeznaczony na rzecz dzieci, sierot i inwalidów z ośrodka w Homlu na Białorusi.

W ośrodku pracują siostry benedyktynki samarytanki, które także były obecne na tym wydarzeniu. 

 W placówce w Homlu mieszka 60 dzieci o różnym stopniu inwalidztwa i niepełnosprawności. To dla nich artyści  z Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" wykonali najpiękniejsze kolędy i pastorałki, rezygnując ze swojego honorarium. 

Koncert zorganizował ks. Sławomir Laskowski, który od niespełna dwóch lat jest proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie, w dzielnicy Tatary.

Ksiądz Sławomir przyjął święcenia z rąk Jana Pawła II w 1987 roku. Przez niemal 27 lat pracował na misji za naszą wschodnią granicą, w tym na Białorusi. Wybudował kościół w Homlu, stworzył tam również ośrodek dla dzieci, sierot i inwalidów, na który zostanie przekazany dochód z lubelskiego koncertu "Mazowsza".