Viola Brzezińska z koncertem pieśni pasyjnych w Lublinie

ag

publikacja 15.03.2019 08:30

Już jako 3-letnia dziewczynka dawała swoje pierwsze koncerty, śpiewając piosenki ulubionych artystów, wzbogaconych własną choreografią. Śpiewała wszędzie tam, gdzie się dało. W niedzielę wykona pieśni pasyjne w Lublinie.

Viola Brzezińska. Viola Brzezińska.
Yuotube.com

Urodziła się w Giżycku. Przez kilka lat uczęszczała do klasy wiolonczeli i fletu tamtejszej PSM I stopnia oraz do sekcji piosenki przy ul. Bednarskiej w Warszawie.

Szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowała się w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”, który brawurowo zwyciężyła, wykonując piosenkę z repertuaru Alicji Majewskiej pt.: „Jeszcze się tam żagiel bieli”. Jako laureatka „Szansy na sukces” wystąpiła w koncercie „Debiuty” na KFPP w Opolu w 1995 r., gdzie otrzymała nagrodę główną im. Anny Jantar.

Przez sześć lat współpracowała z teatrem Studio Buffo, a także z wieloma artystami i zespołami, uczestnicząc w nagraniach wielu płyt, programów i w koncertach polskich i zagranicznych. W maju 2008 r. ukazała się jej pierwsza solowa płyta - „Przystań”. W 2015 r. wydała swój piąty solowy album pt. „Classical” z najsłynniejszymi utworami muzyki klasycznej. W grudniu 2016 r. wzięła udział w projekcie Caritas - Rodzina Rodzinie, nagrywając „Kolędę syryjskich i polskich rodzin”. W lipcu 2017 r. była jedną z gwiazd trasy koncertowej „Lata z Radiem”, a piosenka „Przystań” z jej pierwszego solowego albumu znalazła się na płycie „Lato z Radiem 2017″.

W niedzielę 17 marca o 18.00 w kościele pw. św. Józefa w Lublinie (ul. Filaretów 7) wystąpi z koncertem Pieśni Pasyjnych.