UMCS otworzył swoje drzwi dla przyszłych studentów

ag

dodane 22.03.2019 11:30

Tłumy młodych ludzi odwiedziły największą uczelnię w regionie, by bliżej poznać ofertę studiów, jaką UMCS przygotował dla swoich przyszłych studentów.

Drzwi otwarte UMCS. Drzwi otwarte UMCS.
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Można było nie tylko zapoznać się z ofertą przygotowaną przez UMCS, ale i porozmawiać ze studentami, którzy właśnie tę największą uczelnię Lubelszczyzny wybrali na miejsce swojej edukacji.

- Pochodzę z małej miejscowości niedaleko Lublina i chcę studiować na UMCS. Doświadczenie starszych kolegów, którzy tu się uczą pokazuje, że oferta jest bogata, poza wiedzą uczelnia zapewnia różne staże, stypendia i umożliwia rozwój swoich zainteresowań w różnych dziedzinach. Myślę o studiach prawniczych. Zobaczymy, czy mi się uda - mówi Paweł Kozłowski.

Uczelnia przygotowała kilka stref tematycznych:
- strefa edukacji obejmuje prezentację oferty edukacyjnej UMCS. Uczestnicy wydarzenia mogli porozmawiać ze studentami wszystkich wydziałów oraz poznać pełną ofertę kształcenia;
- w strefie studenta zainteresowani zobaczyli, jak wygląda życie studenckie na co dzień, poza zajęciami. Zaplanowano tu m.in. prezentacje kół naukowych, samorządu studenckiego, AZS czy Legii Akademickiej. Na zainteresowanych czekały pokazy, prezentacje, konkursy, gry i fotobudka. Jedną z atrakcji było także zwiedzanie planetarium;
- strefa HI-TECH pozwoliła na zapoznanie się z najnowszymi technologiami. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w wirtualnych rozgrywkach sportowych;
- w strefie rozwoju kompetencji odbyły się konsultacje z doradcami zawodowymi;
- w strefie cudzoziemca utworzono tzw. "punkt konsultacyjno-informacyjny" prowadzony w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

Jako że czas studiów to nie tylko nauka, uczniowie mieli również okazję zapoznać się z ofertą sportową i kulturalną uniwersytetu. Przed zebranymi wystąpił m.in. zespół bębniarski Młode Djembe.